fonradar

Kooperatif cari hesapları

1984 yılında kurulmuş 18 üyeden oluşan bir kooperatif var. Ben bu kooperatifte üyeliği olan bir kişiden evi 1997 yılında satın aldım. Hiçbir borcuda yok. 2001 yılından beridir genel kurul gibi prosedür ve toplantılar yapılmıyor. Kooperatif başlarken bana 2 ay içerisinde tapulaştırma olacağı söylenildi. Ancak 2011 yılı olmasına rağmen tapulaştırma yapılmıyor. Yönetici üyelerden her hangi bir bilgi alamıyoruz. Kooperatif başkanı kim olduğu söylenilmiyor. Öğretmen olan bir kişi koop.başkanı olduğunu söylüyor ama resmi işlerde benim adım geçmiyor diyor. Karar defteri bu kişide kaç kez o defterdeki kararlara bakmak istesem bile deftere ulaşamadım. Ben o deftere nasıl ulaşabilirim. Alınan kararlara itiraz hakkım var mı? Ben evime ait tapumu almak istiyorum. Olağan genel kurul yapmak istiyorum. Ne gibi işlemeler yapmak gereklidir. Mahkemeye başvuru yapacağım ama başkana ve koop. ait herhangi bir bilgim yok. Koop. ait 2 adet depo var bunlar satılması gerekli diyorlar ama deponun neresi olduğu ve ne kadara satılması gerektiği, satılınca da bu paranın nereye harcanılacağı bilgisi verilmiyor. 15 üye destek vereceğini söylüyorlar. Ama ne gibi işlemler yapmamız gerekiyor. Bu kooperatif yapmış olduğu hesapları nasıl inceletebilirim. Her hangi bir resmi belge eksiği var mı nasıl takip ettirebilirim.Yardımlarının için şimdiden teşekkür ederim. konuyu yanlış yere açmış isen ksr bakmayın şu an sinirden kafamı toparlayamıyorum.

Ynt: Kooperatif cari hesapları

Merhaba ticaret odasından veya bu sene bayındırlık iskan bakanlıklarına baglı müdürlükler ilgileniyor oradan kooperatifinizde kimin yonetimde ve denetimde olduğunu öğrenebilirsiniz.Kooperatifler her sene haziran ayına kadar genel kurul yapmak zorundalar. Ticaret odalarına ve müdürliklere gerekli evraklar verildiyse yönetim ve denetim raporu gibi sorularına cevap bulabilirsiniz.Sizi yönlendirecklerini düşünüyorum Kolay Gelsin.