fonradar

Kötü niyet tazminatı

s.c

Öncelikle bütün üyelere mrb

Siz degerli arkadaslara benim söyle bir sorum olacak. bundan 2 yıl önce 6 yıldır çalışmış oldugum bir firmadan

iş kanunun 25.2.h.bendince işten tazminatsız olarak çıkarıldım yaklaşık 2 yıldır süren tazminat davası lehime sunuçlandı.

Ancak işten çıkarıldıgım günden itibaren yaklaşık bir yıl sırf eski iş yerimle mahkemelik oldugum için kimse beni işe almadı, yani madden ve manen cok yıprandım haksız yere çıkarıldıgımı kimselere anlatamadım anlamadılar yaklaşık bir yıl işsiz gezdim.

Benim siz degerli üyelere söyle bi sorum olacak. mahkemece haksız çıkarıldıgım kanıtlanmıştır, beni haksız işten çıkaran işverene kötü niyet tazminat davası açma hakkım varmıdır,kötü niyet tazminatı nedir bilgilendirirseniz sevinirim

cevaplarınız için simdiden teşekkürler

Ynt: kötü niyet tazminatı

İş güvencesi kapsamında olmayan çalışana , kötü kötü niyet tazminatı ödenebileceğine işaret etmektedir iş kanunu.
Yani, 6 aydan uzun süre , 30 çalışandan fazla kişinin olduğu yerde çalışan kişi kötü niyet tazminatı almaya hak kazanamaz.

Ynt: kötü niyet tazminatı

keremcem ' Alıntı:
İş güvencesi kapsamında olmayan çalışana , kötü kötü niyet tazminatı ödenebileceğine işaret etmektedir iş kanunu.
Yani, 6 aydan uzun süre , 30 çalışandan fazla kişinin olduğu yerde çalışan kişi kötü niyet tazminatı almaya hak kazanamaz.
Sn.Keremcem bana görede doğru cevabı vermiştir.
sn.sc; bu dava-olay nedeniyle iş ve sosyal hayatında sorunlar yaşadığı düşüncesiyle bu maduriyetine işverenin sebeb olduğunu,sonunda davayıda kazandığını, işverenin haksızlığının mahkeme kararıyle ispatlandığını,dolayısıyle beni haksız olarak iş ten çıkarmış olan işverene"kötü niyet tazminatı" davası açmak düşüncesindedir.(ancak,haklı olduğu anlaşılmış ve dava kapsamında haklarını almış
Bu durum karşısında,bu olayda maalisef "köyü niyet tazminatı"mümkün görünmemektedir.( iş güvencesi dışındaki "işveren vekili"olmanız halinde belki mümkün olabilecektir.)