Kredi Kartıyla Yapılan Alışveriş Ve Faturanın İptali

Selamun aleyküm. Bir mobilya mağazasından 5.500 tl ye yemek odası takımını beğendik.Kredi kartına 12 taksit yaptırdık.Sipariş edip 10 gün içinde adrese gelir denildi.O gün akşam eşim vazgeçti pişman oldu. Ertesi gün gittik,vazgeçtiğimizi beğenmediğimizi söyledik. Başka ürün bakın dediler.Onları da beğenmedik. İşlemi iptal edin istemiyoruz dedik; edemeyiz, TC Numaranıza fatura kesildi %8 KDV devlete gitti dediler.Eğer 440 tl KDV yi öderseniz iptal ederiz dediler. Yeni ürünler gelecek onlara da bakın denildi onları da beğenmedik ve 20 gün geçti.Sadece kartı çektik öylece bekliyoruz. Yardımcı olabilir misiniz? Gerçekten böyle mi? Kararımı değiştirme hakkım yok mu? Yasal hakkım yok mu? Ürün almak Almak istemiyorum. Paramı almak istiyorum. Adeta köşeye sıkıştım 😔440 tl yide çöpe atmak istemiyorum

Hangi tarihte aldınız.
Aldığınız fatura E-Arşiv Fatura mı yoksa Normal Fatura mı?
İptal edilebilir aslında ve çekilen rakam yine 12 ay a bölünmüş şekilde kredi kartınıza + şekli ile yansır.
Sanırım ilgili mağaza size yardımcı olmak istemiyor. Durum bundan ibaret sanırım.
Siz mağaza ile görüşün ve işlemi yapmamaları halinde tüketici hakem heyetine şikayette bulunacağınızı belirtin. Bu durum belki biraz caydırır.

Hangi tarihte aldınız.
Aldığınız fatura E-Arşiv Fatura mı yoksa Normal Fatura mı?
İptal edilebilir aslında ve çekilen rakam yine 12 ay a bölünmüş şekilde kredi kartınıza + şekli ile yansır.
Sanırım ilgili mağaza size yardımcı olmak istemiyor. Durum bundan ibaret sanırım.
Siz mağaza ile görüşün ve işlemi yapmamaları halinde tüketici hakem heyetine şikayette bulunacağınızı belirtin. Bu durum belki biraz caydırır.

19.martta kredi kartı çektim. faturayı bana vermedi. nasıl bir fatura bilmiyorum. pos cihazına tc kimlik numaramı girdi kartı öyle çekti. kredi kartı silipinde fatura no seri no gibi şeyler var.
Alo 175 Tüketici haklarını aradım, görüp aldığınız için cayma hakkınız yok dedi. Bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım bilmiyorum

19.martta kredi kartı çektim. faturayı bana vermedi. nasıl bir fatura bilmiyorum. pos cihazına tc kimlik numaramı girdi kartı öyle çekti. kredi kartı silipinde fatura no seri no gibi şeyler var.
Alo 175 Tüketici haklarını aradım, görüp aldığınız için cayma hakkınız yok dedi. Bundan sonraki süreçte ne yapmalıyım bilmiyorum
O halde kdv yi ödeyeceksiniz firmanın dediği gibi başka birşey aklıma gelmiyor. Yada davalık olacaksınız.