Kreş ve anaokulu vergi boyutu

merihs12

Katkı Sunan Üye
Açılacak olan yenir kreş-anaokulu için vergisel anlamda (kdv-gelir vergisi) ne gibi muafiyetler var ? hatırladığım kadarıyla 5 yıllık bir eğitim öğretim istisnası oluyordu.Bu konu hakkında detaylı bilgi verecek olan arkadaşlardan yardım bekliyorum....iyi çalışmalar

Ynt: Kreş ve anaokulu vergi boyutu

5 yıl boyunca kdv ve gelir vergisinden muaf olursak beyanname vermiyecekmiyiz yada boş mu vereceğiz

Merhabalar

Dediğniz konu ile ilgili olarak kurumlar vergisi muafiyeti bulunmaktaDIR. Sizin bulunduğunuz faaliyetiniz okul öncesi eğitim kapsamına girmektedir. Size ilgili tebliğ numarasını vereyim oradan daha iyi incelersiniz.. Bu tebliğ kasamında Özel eğitim Kurumlarına ilişkin kurumlar vergisi istinası mevcut olup dediğiniz faaliyette kurumlar vergisi istisnası kapsamındadır. Ancak bunun için ilgili bakanlığa başvurada bulunmanız gerkemektedir. Ancak Kdv anlamında istisnası mevcut değildir....

Gelir Vergisi Kanunu 254 nolu GVK Tebliğine bakarsınız

hatırladığım gelir vergisi ve kdv istisna 5 yıl

Sayın Merih,

Zaten sana gönderdiğim tebliğ gelir vergisi kanunu ile ilgili tebliğ zaten bundan yararlanıyorsunuz. Ancak kdv istisnası yoktur. Öyle hatırlıyorsan yanlış hatırlıyorsun.