fonradar

Kurum İçi Eğitimde KDV Oranı

halilcan-28

Katkı Sunan Üye
Dostlar Merhaba,

Şirket Yönetim Kurulu Bşk. Yabancı Dil eğitimi verildi... Söz konusu bu eğtimle ilgili eğitim A:Ş: firması fatura düzenlemiş ve %8 KDv hesaplanmıştır...Kanundan anladığım kadırıyla %18 olması gerekmektedir... Ben mi yanlış anlıyorum.....Karşı firma mı haklı.... Görüşlerinizi beklerim.....Selamlar

Sayın Halilcan

%8 KDV uygulanacak teslim ve hizmetlerin sayıldığı KDV Kanununa ekli II Sayılı listenin, B-4.Maddesinde geçen 625 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'nun 1.maddesi aşağıdaki gibidir.

Kod:
Madde 0001: 

(11.07.1984 tarih ve 3035 sayılı Kanunun 1 inci maddesiyle değişen şekli.) Bu Kanun, Türkiye Cumhuriyeti uyruklu gerçek kişiler, özel hukuk tüzel kişiler veya özel hukuk hükümlerine göre yönetilen tüzel kişiler tarafından açılan okul öncesi eğitim, ilköğretim, ortaöğretim kurumları ve bu düzeyde haberleşme ile öğretim yapan kuruluşlar, çeşitli kurslar, dershaneler, öğrenci etüd eğitim merkezleri, (07.07.2005 tarih ve 25868 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 5378 sayılı Kanunun 17 nci maddesiyle eklenen ibare.) özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, biçki dikiş yurtları ve benzeri kurumların kurum açma, öğretime başlama, eğitim, öğretim, yönetim, denetim ve gözetimi ile yabancılar tarafından açılmış bulunan özel öğretim kurumlarının eğitim, öğretim, yönetim, denetim ve gözetimi konularındaki hükümleri kapsar.

Teşekkür

merhaba arkadaşlar,
Öncelikle, Sayın M.Kemal hocamıza teşeşkkür ederim... Soruda biraz noksanlık söz konusu..üzür dilerim.... Söz konusu eğitim hizmeti kurum içinde gerçekleşiyor.... İlgili eğitim kurumundan bir hoca geliyor iş yerinde eğitim veriyor..... Yani ilgili okula gidip kaydolma, vs. bir durum söz konusu değil....