Limited Şirketi Ortağını Ortaklıktan Atma...

Merhaba

Şirket hissesi %50 iki ortak yıllardır satış yapıyoruz. Karşı taraf benden habersiz kendine aynı türden ve aynı isim benzerliği ile yeni şirket açmış ve heryere buranın tasfiyede olduğunu söyleyerek kendi yerine çekmeye çalışıyor.
Ayrıca banka hesabınada bloke koydurduğu için firmalara ödeme yapamıyorum.
Ben onu şirket imza yetkilerini kaldırıp daha sonra ortaklıktan çıkarmak istiyorum.
Bunun için ne yapabilirim acaba?
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Merhaba

Şirket hissesi %50 iki ortak yıllardır satış yapıyoruz. Karşı taraf benden habersiz kendine aynı türden ve aynı isim benzerliği ile yeni şirket açmış ve heryere buranın tasfiyede olduğunu söyleyerek kendi yerine çekmeye çalışıyor.
Ayrıca banka hesabınada bloke koydurduğu için firmalara ödeme yapamıyorum.
Ben onu şirket imza yetkilerini kaldırıp daha sonra ortaklıktan çıkarmak istiyorum.
Bunun için ne yapabilirim acaba?
Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim
Merhaba
Öncelikle diğer ortağınızın yapmış olduğu işlem hukuk dışı olmuş, Bildiğim kadarı ile bu konuda avukat ile görüşüp dava açma hakkınız var.
Ortaklıktan çıkartma derken konuyu biraz daha açmamız gerekmektedir, Şirketiniz limited şirket mi Anonim Şirket mi?

Merhaba
Evet 2 ortaklı % 50-50 ve ortak imza yetkisine sahibiz. Şu anda ortak olduğu şirketi müşterilere tasfiyede yada kapanıyor olarak bildiriyor. Beni mağdur durumda bırakıyor ve bugün yüklü bir miktar malzeme aldığım yere ödemem vardı ve bankaya imza vermediği için yapamadım. Malzeme aldığım yer bundan dolayı sözleşmemi fesh edecek. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :(

Merhaba
Evet 2 ortaklı % 50-50 ve ortak imza yetkisine sahibiz. Şu anda ortak olduğu şirketi müşterilere tasfiyede yada kapanıyor olarak bildiriyor. Beni mağdur durumda bırakıyor ve bugün yüklü bir miktar malzeme aldığım yere ödemem vardı ve bankaya imza vermediği için yapamadım. Malzeme aldığım yer bundan dolayı sözleşmemi fesh edecek. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım :(
Öncelikle anlaşma yoluna gidip hissesini yada imza yetkisini size devretmesini isteyebilirsiniz.
Bunu kabul etmez ise bildiğim tek yol;
Avukat ile görüşeceksiniz firmanıza mahkeme tarafından kayyım atanmasını ve durum çözülene kadar yönetilmesini talep edeceksiniz. Çünkü firmanız şuan anlaşmazlıklardan dolayı iş yapamaz hale gelmiş.
Bunlar dışında ne yazık ki yapılabilecek bir şey gözükmüyor, yada bilen üstadlar var ise yazabilir.
İyi Çalışmalar.

Evet iş yapmakta zorlanıyorum ve etrafta alacaklarımı çeklerimi topluyor

Avukattan haber bekliyorum ama her türlü fikirlere açığım