Login

CANBOLAT

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Login olduğumda form sayfası yabancı dilde yazılar görünmekte ve bazı harfleri değişik karakterde okumaktayım.Herkesmi böyle yoksa benim bilgisayardamı sorun var.İlginize teşekkürler.

selamlar

şu ana kadar böyle bir sorum yaşamadım.

görünüm>dil kodlamasından kontrol ediyor muyuz.?

benzer bir sorunu yahoo'yu türkçe yaptıktan sonra yahoo da yaşıyorum ama bu sitede hayır.

bu arada işletim sistemi nedir?

saygıyla.

CANBOLAT' Alıntı:
Arkadaşlar Login olduğumda form sayfası yabancı dilde yazılar görünmekte ve bazı harfleri değişik karakterde okumaktayım.Herkesmi böyle yoksa benim bilgisayardamı sorun var.İlginize teşekkürler.

Merhaba,
Profiinde dil ayarların "Türkçe(Turkish)" olması gerek bir kontrol et. Büyük olasılıkla "English" olarak kalmıştır.

merhaba,
bende bu site de sorulara cevap yazmak yada yeni soru yazmak istedigimde karakterle ilgili problem yasiyorum.Admine sordum ancak bu hafta cevap alamadim,belki haftaya alirim.Bilgisayar ayarlarimi kontrol ediyorum ancak anormal birsey ile karsilasmadim.Messenger da yazarken bu sorun yok yada word te.
Problemim bazi harflerin yazilamamasi yada karsiliginda degisik karakterler cikmasi.Yardimci olunursa cok sevinirim.

sayın canpolat; yabancı dildeki yazıları tam olarak nerde görüyorsunuz ve anlamlı cümle gibi mi görünüyorlar yoksa kesik kesik mi?

sayın fbasdemir; sanırım "ı","ğ","ş" vb... harflerle ilgili sorun yaşıyorsunuz doğru mu?

Internet Explorer mı kullanıyorsun?

yoksa Firefox , Opera ,Netcape vs.. gibi browserlar mı?

Internet Explorer da böyle bir sorun olmaması lazım aslında..

merhaba,
sayin konsilyer hakisiniz,belirttiginiz harfleri kullanamiyorum.internet explorer kullaniyorum,ne yapmaliyim?

araçlar/internet seçenekleri/ayarlar/dosyaları göster/ den çıkan tüm dosyaları silin sonra açılan pencereyi kapatın ilk açtığınız penceredeki tüm işlemlere tamam deyin
tekrar deneyin bakalım düzelecek mi

not: araçlar ;herhangi bir internet sayfasında en üstte

arkadaşlar zamanını harcayan herkese teşekkürler.

profil dil ayarım englısh olmuş türkçeye düzelttim.Şimdi tamam.

fbasdemir' Alıntı:
merhaba,
Konsilyer arkada_1m gördüün gibi denedim.

ben onun çözümünü biliyorum da hatırlıyamıyorum bi ara bir foruma yazmışştım onu da bulamadım:)) ama tollbar la alakalı bir problemdi, mesela yahoo yada google toolbarın var ise uyumsuzluktan kaynaklı o şekil bir problem yapıyor çok basit bir çözümü vardı hatırladığım an yada bulduğum an hemen haber vericem

hocam ayrıntılı başlığı buldum biraz daha açık anlatayım belki bi yanlışlık vardır

herhangi bir explorer sayfasından araçlar menüsüne tıklıyorum (ekranın en üstünde) ordan internet seçeneklerine tıklıyoruz karşımıza çıkan ekranda ayarlar iconu var ona tıklıyoruz sonra dosyaları göstere tıklıyoruz kaçımıza yeni bir pencere gelecek oradaki tüm dosyaları seçiyoruz sonra
şift+del e basıyoruz tamamını siliyoruz sonra pencereyi kapatıyoruz diğer pencerelere de tamam diyoruz bunun sorununuzu halletmesi lazım eğer çözmediyse aynı internet seçeneklerinden dosyaları sil kısmına tıklarız orda çevrim içi ile ilgili kutucuğu işaretleyin tamam diyin eğer bununlada çözülmezse yine internet seçeneklerinden geçmişi sil diyin bununla birlikte çözülmesi lazım

Merhaba,
Konsilyer arkadasim,zaman ayirdigin icin tesekkür ederim,bu tavsiyelerini zaten s1k s1k yapiyordum ama sen söyledikten sonra tekrar yaptim ama bir sonuc alamadim.

Belki bir türkçe karakter font sorunu olabilir, Internet Seçenekleri'nden şu ayarları bir kontrol et.
internet9oo.jpg

eğer olmaz sa
Durum yüklediğin bir programdan kaynaklanıyordur.Örneğin ares v.b. gibi.Program makinende bir bar oluşturuyor ve bu sorunu ortaya çıkarıyor.İlgili programın bar.ını kaldırırsan sorunun çözülecektir. Program ekle/kaldırdan toolbarları kaldırabilirsin

merhaba,
sevgili arkadaşım konsilyer,
Bu defa oldu,sorun yok,her karakteri yazabiliyorum.Yardımların için çok teşekkür ederim.