fonradar

Ltd kuruluşta şirket idare maddesi

Ertann

Tanınmış Üye
Şirket kuruluşta anasözleşmenin şirketin idaresi maddesine müdür yazılırken eğer müdür ortak olmayan biri olursa yine aşağıdaki şekilde mi yazılır

ŞİRKETİN İDARESİ
MADDE : 8 - Şirketin işleri ve muameleleri ortaklar kurulu tarafından seçilecek bir veya birkaç müdür tarafından yürütülür.
İlk 10 yıl için Çağlar SALMAN şirket müdürü seçilmiştir.

yoksa ortak olmayan biri olduğundan ayrıca T.C. ve adres vs.ek bilgi girilmelimidir
Saygılar

Ynt: Ltd kuruluşta şirket idare maddesi

sayın ertann yazdığınıza ek olarak dışarıdan ............10 yıl için şirket müdürü seçilmiştir diye yazabilirsiniz. t.c.ve adres olmalı.

Ynt: Ltd kuruluşta şirket idare maddesi

Saygıdeğer arkadaşlar;yeni üyeyim.Uzun süredir okuyorum sitedeki bilgileri.Çok bilgilendirici ve ciddi.Katkı sunan herkese teşekkür ederim. Bir sorum olacak sizlere.
Bir limited şirketin %55 pay sahibiyim.1-Yeni ticaret kanununa göre yeni müdürlük seçiminde avantajım nedir?
2-Eski yasaya göre oy çokluğu esas alınıyormuş.Yeni yasaya göre, pay çokluğu ile müdür olabiliyor muyum?
Çok siteye girdim..Çok kafa karıştırıcı...En ciddi bu siteyi buldum...Siteyi kuranların ellerine sağlık...Şimdiden çok teşekkür eder, herkese sağlıklar dilerim