Lucada Geçici Vergi Beyannamesi Hazırlama

acemismmm

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar,aranızda luca kullananlar var ise yardımcı olursa sevinirim teşekkürler şimdiden.Sorum şu;Lucada 1 dönem geçici beyannameyi hazırlarken önce yansıtma işlemlerini yapıyorum,sonra stok envanter yansıtma işlemlerini yapıyorum( stokları kayıtlı tutuyorum lucada ) sonrageçici vergi beyannamesini alıyorum.2,dönem içinde aynı işlemleri yapıyor fakat 1,dönem yansıtma fişlerini silmem mi gerekiyor silmemem mi? sildim mi ayrı bir tutar çıkıyor ,silmedim mi ayrı tutar çıkıyor.yardımcı olursanız sevinirim......

Ynt: Lucada geçici vergi beyannamesi hazırlama

volkan peksen ' Alıntı:
silmeyeceksiniz.7/a olarak yaptığınız yansıtmalar kalacak.
+1

Sorunun luca ile ilgisi pek yok, yansitmalar silinmez

rooniin ' Alıntı:
...
Sorunun luca ile ilgisi pek yok, yansitmalar silinmez

Dönem içi geçici v. düzenlenirken yapılan yansıtmalar silinebilir ve hatta mizandan hareketle yansıtmalar yapılmadan da geç.v. beyanı düzenlenebilir.

Yapılabilir tabi, hatta deftere hiç kayıt yapmadan kurumlar vergisi düzenlemek mümkün.

Günaydın
luca da bilanço mükellefleri için kaydet butonu var ama işletme mükellefleri için kaydet butonu yok her defasında rapor alıp önceki dönem bilgilerini aktar diyor.. ne yaptıysam olmadı. İşletme esasına tabi mükellefler için lucada geçici beyanname nasıl yapıyorsunuz. Yapanınız var mı