Maaşın Elden Ve Bankadan Ödenmesi Çıkıs Verılmesı Ve Ödeme Yapılmaması

Merhaba benım sızden rıcam subat ayından berı maaslarımız ıcerde duruyor 1800 tl maas alıyorum bunun asgarısı bankaya yatıyor kalanı elden odenıyordu.Ssk pırımlerıde asgarıden odenıyordu 15 gun once ısyerı toplu olarak ıscı cıkardı sımdı kac keredır arıyoruz para yok dıyıp gecıstırıyolar odeme yapmıyolar ben sımdı çalışma bakanlıgına sıkayet etsem sırketten elden odenıcek maaslarımıda alabılırmıyım ve maasımın gercekte asgarı degılde 1800 oldugunu nasıl ıspat ederım bır yardımcı olurmusunuz lutfen.

Forumda arama yaparsanız, benzer sorulara verilmiş yanıtları inceleme şansınız olacaktır.

Merhaba benım sızden rıcam subat ayından berı maaslarımız ıcerde duruyor 1800 tl maas alıyorum bunun asgarısı bankaya yatıyor kalanı elden odenıyordu.Ssk pırımlerıde asgarıden odenıyordu 15 gun once ısyerı toplu olarak ıscı cıkardı sımdı kac keredır arıyoruz para yok dıyıp gecıstırıyolar odeme yapmıyolar ben sımdı çalışma bakanlıgına sıkayet etsem sırketten elden odenıcek maaslarımıda alabılırmıyım ve maasımın gercekte asgarı degılde 1800 oldugunu nasıl ıspat ederım bır yardımcı olurmusunuz lutfen.

Elden maaş aldığınıza dair bir tediye mevcut mu mevcut ise sıkıntı yok.

Yapmış olduğunuz hizmet erbablığınız asgari ücret üzerinden hesaplanmayacak bir uzmanlık ise yine sıkıntı yok.

Yalnız kafama takılan şikayetinizi işler kötü gidince neden işleme almak istemenizdir işler yolunda giderken işleme aldırmamanızdır.

Burada işverenin bir hatası var ama vicdanen sizinde sorumluluğunuz var diye düşünüyorum.

İyi Günler.

Son düzenleme:
işler yolunda gittiği yoktu zaten ha bugun yarın ödenıcek dıye bekledık butun personel ama gun geldı suprrız bır sekılde cıkartılma ıle karsılastık ısım cost controller malıyet muhasebesı yanı sıradan asgarı maas sınıfında bır meslek degıl ayrıca suan ozel sektorde cogu fırma pırım dusuk gosterme ve maası bır kısmını elden bır kısmını bankadan oduyor bunun onune devlet gecemıyorkı bız duzeltelım adam ısıne gelırse calıs ısıne gelmesse calısma deyıp kenara cekılıyor hayat sartları malum mecbur kabul etmıs oluyosun işte

sımdı mahkemeye basvursam elden odemelerım yanar ustune yatarlar dıye cekınıyorum acıkcası bunu nasıl ıspat ederım

Bence mahkemeye başvurmalısınız,
açacağınız davada emsal ücret tesbiti talep edebilirsiniz, bunun yanında işine sojn verilen diğer kişilerin bu yöndeki şahitliği de işinize yarayacaktır.

sımdı mahkemeye basvursam elden odemelerım yanar ustune yatarlar dıye cekınıyorum acıkcası bunu nasıl ıspat ederım
İşverenliğinizin gerçek durumunu bilemiyoruz ama Şubat itibariyle ödenmeyen ücretler,toplu çıkışlar ve diğer ödemelerin gecikmesi hatta yapılmıyor olması vs.(bunları siz bizden daha iyi biliyorsunuz)neticede genel duruma bakıldığında işverenliğin sıkıntılı bir dönem geçiriyor olduğu anlaşılmakda(gönül arzu eder ki iyi olsunlar,faaliyetler sürsün böylesi sorunlar yaşanmasın!..)
Gerçek ücretin tesipiti dava konusu olmadan çözülmez gibi!
Tavsiyem;mahallinizde bir avukat ile görüşerek,nihai kararınızı vermenizdir
Kolay gelsin