Mahkemeye Başvuru Süreci

Üyelik
6 Haz 2005
Mesajlar
577
Saygıdeğer forumdaşlar.

Müşteri 12.11.2008 tarihinde şube işyeri açıyor. SSK ya işyeri bildirgesi verilip dosya açılıyor. Aynı gün maliye yoklama memurları yoklama tutup işe başlama tarihi olarak 2 gün öncesini yazıyorlar. Tutulan yoklamada işçinin işe başlama tarihi yok ama çalıştırılan işçi sayısı 1 yazıyor. Ve tutanak mükellefe imzalatılıyor. SSK da maliye yoklama tutanağına binaen İdari Para Cezası Kesiyor. Maliye işçinin işe başlamasının 2 gün sonra olduğuna dair yeni tutanağa yanaşmıyor. İşçi ile iş sözleşmesi vb diğer belgeler mevcut. Müşteri işyerini kiraladığı veya işe başladığı ilk gün ssk lı göstermek zorunda mı? Yoklama tutanağı orada çalıştırılan işçiye imzalatılsaydı Cezaya razı olurduk. fakat işveren imzalıyor. Diğer işyerini kapatıp 2.şubede 2 gün tadilat yaptıktan sonra işçi çalıştırıyor. Aslı sorum

Bulunduğumuz ilde Asliye Hukuk Mahkemesi var. İtirazı Asliye Hukuk Mahkemesine yapabilirmiyiz? Kazanma ihtimalimiz var mı? Bir de dilekçe örneği paylaşılırsa olursa memnun olurum. Hayırlı günler Dilerim.
 
T

T U R K O

Ziyaretçi
Ynt: Mahkemeye Başvuru Süreci

Yoklama tutanağını imzalamakla işveren durumu kabul etmiş, yapacak pek bir şey yok. İşçi sayısı yanına "(../../... tarihinden itibaren)" gibi bir ibare ekletebilirseniz işe yarayabilir.
 
Üst