Mali Mühür Geliş Süresi

sergok

Katkı Sunan Üye
Merhaba 2016 yılında E-fatura E-deftere geçiş yapıyoruz öncesinde mali mühür için başvuru yapıp ödemesini gönderdik ancak ne kadar süre içerisinde bize teslim edileceği bilgisi yok bu konuda ortalama kaç günde teslim yapılıyor bilgisi olan var mı?

Ayrıca süremiz azalıyor E-fatura ve E-defter için mali mühürü beklemek dışında başka başvuru şeklimiz yok mu?

ortalama 10 ila 15 gün arasında gönderimi yapıyorlar fakat son aya bıraktıysanız ki anlaşılan öle olmuş süre biraz daha uzayabilir mali mühür haricince şuanda yapabilecekleriniz eğer bi ön muhasebe programınız yoksa onu temin etmek ve entegratör yöntemini seçmeniz gerekmekte, mali mühür geldikten sonra e-fatura ve e defter başvurularını yapabilirsiniz ancak

Mali mühür başvuruları çoğaldıkça kamusm de yığılma olacağı için size geliş süresi de uzar. E-ft için entegratör arayışınızı ve e defter için maliye ile anlaşmalı yazılımcılardan program seçmeyi de ihmal etmeyin. Zira mühür geldikten sonra maliye ye e-ft ve e-df için yapacağınız ayrı ayrı başvularda anlaştığınız firma isimlerini de girmek zorundasınız.

portal dan e-fatura kesimi yapacağız e defter için programımız var şuan ne yapmalıyım korkuyorum sorun olmasından

E fatura forumuna durumumu yazdım mali mühür olmadan başvuru yapma ekranı için çalışma yapılıyormuş

Aynı tarihde bende 2 firmam için mali mühür başvurusunda bulundum. Umarım sıkıntı olmadan gelir.

Bugun tekrar soru sordum forumda 01.01.16 öncesi mali mühür olmadan başvuru ekranını yapmaya calışıyorlarmış

e-fatura ve e-deftere başvuruda bulundum.
E-fatura için Başvuru Formu ve taahhütnamesi geldi.
e-defter için başvurunuz başarılı uyarısı geldi.
e-fatura başvurusunda bulunurken faturaya geçme tarihi yoktu.
e-defter'de başlama tarihi vardı.
Başka yapılacak bir başvuru kaldı mı?

e-faturada başlama tarihi girmedi iseniz başvurunuz tamamlandığından itibaren e-fatura zorunluluğuna girdiniz demektir.

e-faturada başlama tarihi girmedi iseniz başvurunuz tamamlandığından itibaren e-fatura zorunluluğuna girdiniz demektir.

E-defter'de tarih seçme hakkımız var.Ama e-faturada yok'tu.
Sanırım özel entegratörden gelen maili onayladığım zaman
geçiyorum.sonraki aşamada 7 günlük sürem var.
Kayıtlı kullanıcılar listesinde firmanın ismi'de görünmüyor.
Girmiş olamam..