fonradar

Mali Müşavirden Kurtulmak

merhaba arkadaslar ben şimdi şahıs şirketi açacağım bana 1500 lira dedi ücret iş ciddiye binince aylik 750 dedi bismillah daha ise başlamadan milyarlik etti bizi şimdi ben bunu oyalıyorum daha para vermedim engellesem sorun olurmu teşekkürler

Bunu biz mali müşavirlere mi soruyorsunuz? :)
Engellemek derken?
İstediğinizi yapmakta tabiki serbestsiniz de,bizden tam olarak nasıl bir yorum bekliyorsunuz?
Ücretin fazlalığından mı şikayet ediyorsunuz?Sorunuz tam anlaşılamadı.

sorunum büyük hocam kimse bilmiyor.
28 aralikta iş başlama bildirimi verdim 1 ocak olması lazım genç işçi hakkı için yoksa bi sene gidecek. bu sefer bunu iptal edip yeniden açtık ama şirket kurulmadı yoklama adresi hatalı diyerek iptal ettiler. iş başlama bildirimi sekmesi geri geldi bu sefer başvurduk ama mukellefiyet hala 28 Aralık olarak gözüküyor umarım şirket açılışı baz alınır yoksa yandık eyvahlar olsun 😂

Vergi dairesine bir dilekçe ile açılışın 1 ocak olarak yapılması talep edilebilir.Zaten adres hatası sebebiyle yoklama da tutulamamış.
Ama tabi sadece dilekçe verip,topu vergi dairesine atmak ve onlardan işlemi yapmalarını beklemekte hatalı olur.Bizzat daireye giderek işlem hızlandırılabilir.Bunu meslektaşımız yapabilir.Burada tabiki mükellefin beyanı esas olsa da düzelttirilebileceğini düşünüyorum açıkcası.Vergi dairesiyle görüşüldü mü? Onların tutumu nasıl.Belki şöyle yapabilirler.Sonuçta yoklama hatası olduğu için, sizin talebinizle tarihi direkt 1 ocak diye güncellemeyebilirler. Yoklama yapılmasını,yoklama anında bizzzat işyerinde bulunulmasını ve tekrar gelecek yoklama memurunun mutlak olumlu yoklama tutmasını şart koşabilirler.Zira ikinci kez gelinecek yoklamada olumsuz olursa haliyle açılışı tamamen reddedip,tamamen açılmamasına kararda verebilirler.Ama bunların hepsi gidilip bizzat görüşülerek çözülecek konular.Yoksa,biz müracaatı yaptık,artık onları bekliyoruz derseniz,bu iş uzar gider.Dairede bakar ki sizden bir hareket yok,onlarda bildiği gibi yapar.
Farkındaysanız ücret kounusuna hiç girmiyoruz,çünkü o konu bizim yorumda bulunabileceğimiz bir konu değildir.Ancak meslektaşımızıda korumak mesleki ve etiksel görevimizdir.Bu nedenle o ne diyorsa doğrudur derim ben :)