fonradar

Mali Müşavirlerin Yapabileceği İşler

Merhaba,

Mali musavirler borsada hisse senedi alim satimi yapabilir mi?

Meslekle bagdasan islerde ltd. Ve a.s. lere ortak olmak diye bir madde var lakin borsada islem yapmak uygun mudur?

Ben yapıyorum açıkçası yasak olabileceğini de hiç düşünmedim:rolleyes:. Sosyal mecralarda da borsa ve diğer yatırım araçları ile ilgili bilgi paylaşan, bu şekilde işlem yapan mali müşavirler var, yasak olsa onlar da alenen paylaşmazlar sanırım.
Kanun'da da Aş'ye ortak olma konusunda bir kısıtlama yok fakat halka açık halka kapalı diye ayırmamış.

Ben yapıyorum açıkçası yasak olabileceğini de hiç düşünmedim:rolleyes:. Sosyal mecralarda da borsa ve diğer yatırım araçları ile ilgili bilgi paylaşan, bu şekilde işlem yapan mali müşavirler var, yasak olsa onlar da alenen paylaşmazlar sanırım.
Kanun'da da Aş'ye ortak olma konusunda bir kısıtlama yok fakat halka açık halka kapalı diye ayırmamış.

Defteri tuttuğunuz veya denetlediğiniz firmanın hisselerine yatırım yaptığınız takdirde tarafsızlığınızı kaybetmiş olacağınız için kurallar olabilir, bunun dışında içeriden edinilen materyal bilgi ile borsada oynanmasına karşın ciddi kurallar var, oda değil ama SPK nın koyduğu. Dolayısı ile hizmet verdiğiniz firmanın hisselerine işlem yapmıyorsanız sorun olmaz diye biliyorum.