Maliye Tarafından Kestirilen Fatura

duygukorkmaz

Katkı Sunan Üye
herkese kolay gelsin..

maliye kontrola geldi ve firmamıza 82.954+ kdv fatura kestirdi.. ben bunun kdv sini ilave edilecek kdv sutununda gösterdim

fakat muhasebe kaydını yaparken gelir diye kayıt yapmam gerekli mi ? ve mahsubu yaparken gelir kayıt edersem borç ayağını ne işletmeliyim acaba ?

Ynt: maliye tarafından kestirilen fatura

Naylon ft başınız fena halde derde girebilir.

Ynt: Maliye Tarafından Kestirilen Fatura

ama vergi dairesi kestirdi üstünede şu tunağa istinaden yazdırdı.. zaten ayrıca tutanağa istinaden ceza gelecek dediler.. ben o kestirdikleri faturayı işlemek zorundamıyım şimdi..

Size fatura kestirmeleri neden ??? onu anlayamadım ben. Benim mükelleflerimde de bazen fiş kesmedikleri tesbit ediliyor ve ceza kesiliyor ancak hiç duymadım şimdiye kadar maliyenin tutanağa istinaden fatura kestirdiğini...

ya iş çok karışık başkan nedenlerle bir inceleme falan oldu.. bu sırada fatura kestirdiler bişey diyemedik o an..
şuan bu faturayı başka bir incelemede görülse problem mi olur ki?

Tutanakda ne yazmakda?

adat faturası filan mı acaba diyeceğim ama hangi yıla ist. kestiğine bağlı ?

sonuçta normal bir fatura kesmişsiniz neden ilave edilecek kdv.de beyan ediyorsunuz ki ?

sahte ft.kullanımı desem (kdv müteselsil sorumluluk nedeniyle) indirilecek kdv.de düzeltme yapmanız istenir. siz ft.kestiğinize göre kesilmeyen ft. için olabilir, o da diğer ft.lar gibi işlem görmeli ?

maliyenin ne için kestirdiğini söylerseniz yorum yapabiliriz bence