Mart 2009 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Ynt: Mart 2009 SMMM Yeterlilik Sınavları

gambler ' Alıntı:
Meraba bi sorum olucak yardımcı olursanız sevinirim.2007 kasımda yeterlilik sınavlarına girmeye basladım 1.girişimde mecburen hepsine basvurum.finansal tablolar ile meslek hukukuna verdim diger derslerim kaldı.kalan sınavlaradada veremedim bazılarına sınavlara basvurdugum halde giremedim uzun hikaye simdi,kasım 2008 de 4 defa girmiş oldum.bu son 5.hakkım olucak ve gene 5 tane dersim var bunlardan sadece 2 tanesine basvurup diğerlerini temmuz 2009 sınavına bırakabilirmiyim

Süre hakkınız Kasım 2009'da dolacak. Bu sınava kadar sınavlara seçerek (son sınav hakkınız çünkü) girebilirsiniz. Ama odadan Tesmer görevlileriyle görüşseniz sizin için daha hayırlı olur... İyi akşamlar.

maliyetten sapma sorusunu bende bekliyorum muhakkak gelir inş.kolayından sorarlar ..
çıkmış sorulara bakmakta yarar var dıye düşünüyorum ...

merdiven ' Alıntı:
Kasım sonuçları son başvuru günü açıklanacağı için eskiler başvuru yapamayacak, bu durumda sadece ilk hakkı olanların gireceği bir sınav olacak. :)
;D

arkadaslar merhaba bende martta ılk kez sınava gıreceğim. Denetime nerden hangı kaynaklardan çalışıosunuz :-\

denetime kesinlikle ömer dumanın kitabından çalışın

son baskısından ....

ama son sınavlardakı sorularınm cgu omer dumanda yok. spk teblığ falan calısan varmı arkadaslar.

bihter ' Alıntı:
ama son sınavlardakı sorularınm cgu omer dumanda yok. spk teblığ falan calısan varmı arkadaslar.
spk tebliğlerine bakacaksın mecbur.

tşk.diğer derslerle ilgili paylaşacağın bişeyler var mı

denetimde ömer dumanın kitabına bakmayın derim ben..artık oradan soru sormuyorlar..denetim dersi artık kesin bilgiden ziyade yoruma dayalı sorduklarından herhangi bir denetim kitabından çalışmak mantıklı değil ama yinede kesin bilgiye ihtiyaç duyulabilir....3568 sayılı yasamızda geçen denetim hususları...yorum yapabileceğimiz örnek olaylar..bir denetçi yolsuzluk,sahte ve içeriği itibariyle yanıltıcı belge karşısında neler yapmalıdır? v.b...SMMM nin denetim sırasında yönetim ve ilgili kişilere karşı sorumluluğu gibi yorum yapabileceğimiz konulara daha ağırlık verilmeli...

arkadaşlar şu kaynaklardan çalıştım ve aldığım notlar şunlar

vergi .... küçük toplu vergi kanunları 65
denetim ..... ömer duman 60
meslek ..... odanın yayınları 50
analiz .... murat dersanesi 60
maliyet .... tesmer kurs 70
muhasebe ..... tesmer kurs 80

***** kesinlikle notlardan fotokopilerden çalışmayın, kitap alın, tek ama sağlam kaynaktan çalışın, tecrübeme kulak verin, başarılar ...

denetim bencede kesinlikle ömer duman tek kaynak, ama aynı zamanda spk tebliğinin ek ve özet kısımlarından geliyor mutlaka bir soru vaktiniz varsa göz atın ...

nrcn82 merhaba benimde bi vergi bi maliyet kaldı kasım sınavında maliyet iyiydi ama vergiyi veremediysem şimdi tekrar başlıyacağım çalışmaya küçük kanun kitapları yetiyormu vergide.ben vergide nasıl çalışacağımı şaşırdım artık .sözel kısımlarım iyi genelde.ama sayısal hesaplama soruyorlar ya ikisini onları yapamıyorum.onları nasıl öğrenceğimi bilmiyorum.kitaplardada hep sözel kısımlar var..hangi kitaptan çalışmalıyım sizce.

Ynt: Mart 2009 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair

denetim den ortak'ız
ömer dumanın kitabını yutsak olur mu? ;D

;)diğer tarafı tercih ederdim ama,
kalanlar kapsamındayım :)

vergi
finasal muhasebe (lütfen şaşırmayınız) :'(

yeni yerimiz hayırlı olsun

daha önce bizimle olup şu an smmm olan arkadaşları kutlarım

darısı bizim başımıza

3 ncü hakkımda 5 dersten girmiştim-finansal muhasebe-genel hukuk-maliyet-analiz-denetim

analiz ve denetimde kaldım

İNŞALLAH(C.C.) mart sınavında

bende burdayım 4 ders hukuk denetim analiz vergi