fonradar

Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

Ynt: Mart 2010 SMMM Yeterlilik Sınavı

Akbulut007 hayırlı olsun. mart sınavında 7/7 yapabilmenizi de ayrıca tebrik ediyorum

birdahakine kaldığım tüm derslere itiraz etmezmiyim yaa. be adam madem itiraz edene not yükseltiyon şunu neden şunu doğrudürüst okumuyosun vijdansız herif. ya düzgün bi şekilde oku yada sözünü yeme kendini küçültme. yok neymiş itiraz edince sadece toplamları yanlış ise yeniden toplanıyomuş yahu toplamayı bile yanlış yapan adam beni sınav yapamaz yaa yapamaaaaaz

TFT ' Alıntı:
FATİH667 ' Alıntı:
maliyetten 55-80 yapmışlar valla itiraz etsem olurmuş. ben 8 aldım 50 olurmuydu. :) yaw bir meslek bu kadar zor ele alınırmı, eskiler bir mesleğin olsun altın bilezik kolunda dursun derler. smmm ne altını elmas elmass
bu arada mart maliyetten kaldım çoğunuzdan. bu kolay sınavdan kaldığım için hala bunalımdan çıkamadım diğer kalan arkadaşlar yazsında muhabbet edelim. başarısızlığımızın üzerine

biri başarız mı dedi.. buyrun benim ;D
maliyet beni de üzdü.. ama şu an en çok hukuk'u geçtiğime seviniyorum.. borçlar falan hiç çekilmesdi şimdi valla :(
bende çok kahroldum 80 lik kağıdım 40 dı iitraz ettim yine deişmedi benmgib yapanlar geçdi ben kaldım .yaptığım işlmlerdoğru olduğu halde

eskici ' Alıntı:
birdahakine kaldığım tüm derslere itiraz etmezmiyim yaa. be adam madem itiraz edene not yükseltiyon şunu neden şunu doğrudürüst okumuyosun vijdansız herif. ya düzgün bi şekilde oku yada sözünü yeme kendini küçültme. yok neymiş itiraz edince sadece toplamları yanlış ise yeniden toplanıyomuş yahu toplamayı bile yanlış yapan adam beni sınav yapamaz yaa yapamaaaaaz

Arkadaş,sana katılıyorum.Bu adamlar da ne vicdan ne de gurur var.Bence kağıtlara bile bakmamışlardır.Bakmış olsalardı, herhalde sonuç herkes için hüsran olmazdı ama son yıllardaki en berbat komisyon olduklarını iyi bilmeleri gerekiyor eğer ben komisyonda olsaydım bu kadar kişinin bedduasını almak istemezdim.Yaptıkları haksızlıkların bedelini gün gelir öderler...

eskici arkadaş, benim mart sınavı ilk girişimdi . 7 dersin 5 inden geçerim diye beklerken 3 den geçtim. maliyet-hukuk- analiz'den. denetim ve finansaldan itiraz ettim. Hiç bir şey değişmemiş. İki dersten de emindim özellikle finansaldan . ama daha ilk hakkım diye mi bilmiyorum hiç bir değişiklik yok. Boşuna itiraz etim ve boşuna bekledim ümitlendim. Bence genelde son hakkı olanların sonuçları değişmiş...

serdar36 ' Alıntı:
eskici ' Alıntı:

Arkadaş,sana katılıyorum.Bu adamlar da ne vicdan ne de gurur var.Bence kağıtlara bile bakmamışlardır.Bakmış olsalardı, herhalde sonuç herkes için hüsran olmazdı ama son yıllardaki en berbat komisyon olduklarını iyi bilmeleri gerekiyor eğer ben komisyonda olsaydım bu kadar kişinin bedduasını almak istemezdim.Yaptıkları haksızlıkların bedelini gün gelir öderler...
ben itirazdan geçtim.%100 gecerim deyip kaldığımı görünce şok olmuştum.insafsız oldukları ve kağıtları doğru dürüst okumadıkları doğru.zira hakkımı itiraz sonucu değilde her gecen gibi mayısta öğrenseydim iş konusunda şimdiye kadar çok önemli adımlar atmış olurdum.geçmeyi beklerken kaldığımı görünce staja gittiğim yerden bile ayrılıp evde itirazı bekleyip bi tarftanda maliyete bakıyordum.büyük moral bozukluğu yaşadım. itirazdan geçince sevindim ama inanın buruk bir sevinç yaşadım.doya doya smmm oldum diyemedim.

canay ' Alıntı:
eskici arkadaş, benim mart sınavı ilk girişimdi . 7 dersin 5 inden geçerim diye beklerken 3 den geçtim. maliyet-hukuk- analiz'den. denetim ve finansaldan itiraz ettim. Hiç bir şey değişmemiş. İki dersten de emindim özellikle finansaldan . ama daha ilk hakkım diye mi bilmiyorum hiç bir değişiklik yok. Boşuna itiraz etim ve boşuna bekledim ümitlendim. Bence genelde son hakkı olanların sonuçları değişmiş...
size katılmıyorum ben itirazdan geçtim ama son hakkım değildi 3. hakkımda smmm oldum.2 hakkımdaha vardı,ayrıca son hakkı olup muhasebeden itirazla gecemediği için dosya yakan ve 2 sene beklemek zorunda olan arkadaşta var aramızda.oda dava açmayı düşünüyor zaten.itiraz edenlerin çoğu hak ettiğini düşündüğü için ediyor,ama sonuç herzan olumlu olmuyor.

ebabil sen bu mart dönemi için mi itiraz ettin de geçtin yoksa aralık dönemi için mi?
ben aralık dönemi için itiraz etmiştim. hatta o dönem konuşmuştuk itirazlar için.hangi dönemdeki itirazın olumlu sonuç verdi?

mart için itiraz etim.
ozsenta ' Alıntı:
ebabil sen bu mart dönemi için mi itiraz ettin de geçtin yoksa aralık dönemi için mi?
ben aralık dönemi için itiraz etmiştim. hatta o dönem konuşmuştuk itirazlar için.hangi dönemdeki itirazın olumlu sonuç verdi?
aslında ben temmuzda ve aralıktata itiraz ettim ama şöyle bir durum var temmuzda dersaneyle aynı çözmemize karşın hoca kendi uyguladığı formulü kabul etti ve ona göre verdiği cevap anahtarına göre bir çogümuzun çözümü farklı oldu .aralıkta ise sadece hocanın kendi kitabında bulunan başka kaynaklarda yer almayan bir soru sordu biz çalıştığımız kaynaklara göre soruyu cevapladık aralıkta sorunun cevabını bulsamda yöntemler farklıydı ve hocanın yine yayınladığı cevap anahtarı ve bizim cözümümüz farklıydı. marta ise hocanın yayınladığı cevap anahtarı ile cözümlerimiz aynıydı. sadece ben a.b.c şıklarını ardarda yaptım tabloları sonra yaptım.enson aklıma gelen hocanın sıralamasına göre yapmadığım için hiç puan vermemiş olabileceğiydi.kaln bir kaç arkadaşta benim gibi yapmıştı ama soruya bakarsanız önce abc şıkkını sormuş ve tabloyu yapın demişti bende sorudaki sıralamaya göre yaptım ve sonuçta hocanın cevap anahtarı ile aynıydı ve geçmem gerekiyordu.50 vermişler ,itirazdan geçtim ama kağıdım 70-75 lik bir kağıttı.
sonuçta temmuz ve aralıkta hocanın cevap hanahtarı ile bizimki tutmuyordu o nedenle itiraz kabul olmadı . aralık için bşey diyemem ama temmuzda cevap anahtarı yanlıştı ya soru iptal edilmeliydi yada dehanın cözümü kabul edilmeliydi.deha cözümün doğrulugunu kaynak göstererek bizim cözümümüz doğrudur demişti.
yani özde bize sorulan sorular kaliteli hazırlanmış sorular değil martatki sorudada tabloları dememiş tabloyu yapın demişti açık bir soruda hangi şıkkın tabloları istendiği belli edilir yada hepsini yapın denir.zira bazı arkadaşlar sadece istedikleri bir yöntemin tablosunu yapıp bırakmışlardı,bazı arkadaşlar üç yöntemden bir tablo oluşturmaya çalışmış.bizler sınav heyecanıyla birde sorunun krıtiğini yapıp aslında soruda ne isteniyor diye analiz edemiyoruz.sınav sorusu dediğiniz açık ve net olur bilmece gibi acaba ne istiyor diye düşünmemiz gerekmez.

arkadaşlar tek dersten 2 yıl beklemek sizce adil değilse anketimize katılın lütfen.unutmayın şuan haklarınız olabilir ama ya haklarınız biterse!!!

Ben de aralık için itiraz etmiştim sonucum aynıydı demek ki hocanın istediği yoldan çözmediğim için itirazım olumlu sonuçlanmadı.Mart döneminde de girmedim.bakalım temmuzda ne yapcağız:(

akbulut007 arkadışı tebrikediyorum ve ondan öğreneceğim şeyler olduğuna inanıyorum tavsiyelerini bekliyorum smmm stajeri olarak

ozges ' Alıntı:
arkadaslar lutfen acıl bılgı kampanya hs nosu:4248304250542416 ıban no:tr45 006 4000 0014 2480 5424 16 mı cıkıyor dekontta
bankaya sınav parası yatıran arkadaslar acıl yardım lutfen cuma gunu yatırmıs olmama ragmen gozukmuyor sıstemde ne yapmam gerekyıor yukaruda yazıdıgım hesap numaraları yatıranların dekontlarıyla tutuyor mu lutfen acıl bılgı verır mısınız!!!!

ozges ' Alıntı:
ozges ' Alıntı:
arkadaslar lutfen acıl bılgı kampanya hs nosu:4248304250542416 ıban no:tr45 006 4000 0014 2480 5424 16 mı cıkıyor dekontta
bankaya sınav parası yatıran arkadaslar acıl yardım lutfen cuma gunu yatırmıs olmama ragmen gozukmuyor sıstemde ne yapmam gerekyıor yukaruda yazıdıgım hesap numaraları yatıranların dekontlarıyla tutuyor mu lutfen acıl bılgı verır mısınız!!!!

temmuz 2010 sınavı başlıklı konuda yazdım oradan bakabilirsin..

[/quote]

[/quote]
aynen sana katılıyorum çok hak yiyorlar bukadarkişinin bedduasıyla çok yaşamazlar hemen hemen bütün derslerden kafadan 30 puan kırıyrlar allah belalarnı versin .nasıl okuyorlar anlam veremiyrum maliyette kağıdı 80 likdi 40 aldm.meslek hukukunda 4 soru tam brebir kanunla 5o aldım .denetim 4 soru tamdı fzlasıylayazdım 50 aldım tek hak yemiyen hukuk 95 verdi mali tablolardan 100 kağıt verdim 67 aldım .vergi 40 bilmediğim konular geldiği için yapbildiğim kadaryaptım ama sınırda kaldım . muh başlı başınca faciaaaa hayatımda hç kalmdım lise üniversite birnciydim kaldım .arkdaşlar maliyetten komisyon hocası temmuzda değişccekmi bilgdi olan varı yksahakkımız yiyen yne yurdakulmu var

Finansal Muhasebe sınavına girecek arkadaşlar bana e-posta ile adreslerini yazabilirler mi?
Yeni komisyon hocası ile ilgili soru paylaşacağım.
sadece e-postaya bakabilirim.
[email protected]

Zahmet olmazsa bende istiyorum

[email protected]

Madem bu kadar çile çektiriyolar ve madem bizde demokratik bir ülkede yaşıyoruz o zaman bizler ve tanıdığımız stajyerler ile vede kurslardan destek alarak ve kurslarda eğitim gören arkadaşlarla birleşelim ve belli bir gün ve saat belirleyerek İSMMMO binasının önünde protesto yürüyüşü yaparak sesimizi duyuralım. Bu forumda bir başlık açılsın ve sorunlar paylaşarak bir araya toplansın gidelim Yahya Arıkanla görüşelim. Bence en güzel yöntem budur. Bizler bunu istanbulda yaparken aynı gün ve saatte diğer şehirlerdeki arkadaşlarda aynı protestoyu bölgelerinde yapsınlar