fonradar

Mart 2011 Bs düzeltme için bugün son günmü

abdsis

Katkı Sunan Üye
merhaba,

2011 mart bs formuna bir faturayı dahil etmediğimi farkettim. 2011 Mart Bs Son gün 2 mayıs olduğuna göre 2 Mayıstan sayarsak bugün 10. gün, ama 30 nisandan sayarsak bugün 12.gün. Sizce hangi tarihten saymalıyız.

değerli görüşlerinize ihtiyacım var ama bugün yazarsanız çok makbule geçer.

Ynt: Mart 2011 Bs düzeltme için bugün son günmü

5904 sayılı Kanunun 22 inci maddesiyle eklenen fıkra. Yürürlük; 01.08.2009) Elektronik ortamda verilme zorunluluğu getirilen bildirim veya formlara ilişkin olarak süresinden sonra düzeltme amacıyla verilen bildirim ve formların, belirlenen sürelerin sonundan itibaren 10 gün içinde verilmesi halinde özel usulsüzlük cezası kesilmez, takip eden 15 gün içinde verilmesi halinde ise kesilmesi gereken özel usulsüzlük cezası (6009 sayılı Kanunun 12 inci maddesiyle değişen ibare Yürürlük; 01.08.2010)1/5(4) oranında uygulanır.

Şahsi görüşüm 02.05.2011 tarihi baz alınmalıdır. Ancak konu kritik sizi yanlış yönlendirmek istemem

sayın turkasia cevabınız için teşekkürler ancak şimdi 2 mayısı baz alıp düzeltme verirsem şayet 30 nisanı baz alınması doğruysa kendi elimle 500 lira ceza getiriyorum. gerçekten kritik diğer meslektaşların görüşlerine göre hareket edeceğim. değerli görüşlerinizi esirgemeyin.

Gerçekten kritik bir durum.

Bana da 30 nisan'ı baz alacak gibi geliyor.Çünkü sonuçta araya hafta tatili girdiği için 2 mayısa uzadı.

kss işaretleyip vermeye kalktığınızda almayacaktır, yani kss-dzm işaretli olarak kabul ediyorsa 10 gün dolmuş demektir kabul etmez ise kanuni süreden (10 gün içinde düzeltme) sayacaktır.

sayın g705, dediğiniz şekilde deneyeceğim. inşaallah kabul eder. tşk.

sonuç, beyanname kanuni süresinde değildir uyarısı verdi.