Mart/2012 Yeterlilik sınavı

Ynt: Mart/2012 Yeterlilik sınavı

sayın turan_bashan umarım sen yanılıyorsuzundur.. Zira deha ismi piyasada oturmuş durumda..

Zira ben temmuz sınavı için yazıldım bile...

sayın KEMALİST oturmuş olan dehanın kursları değil kitapları dır. nasıl islam çankayanın kitapları tartışılıyorsa dehanın kitaplarıda tartışmaya açıktır bu ayrıma dikkat etmelisiniz.

Mart/2011 ilk sınavım olacak..inşaallah son sınav olur...ama daha önceki giren arkadaşların yazdıkları benim gibileri baya bi karamsarlığa itiyodur.....herşeyin hayırlısı diyelim inşallah herkes verdiği emeğin karşılığını alacaktır....

EXETOR ' Alıntı:
Mart/2011 ilk sınavım olacak..inşaallah son sınav olur...ama daha önceki giren arkadaşların yazdıkları benim gibileri baya bi karamsarlığa itiyodur.....herşeyin hayırlısı diyelim inşallah herkes verdiği emeğin karşılığını alacaktır....

umarım..inşallah...

benimde vergi kaldı eray mercanı aldım okuyorum valla tek dersim hakkımda kalmadı hayırlı bi şekilde veririrz inşallah bende uygulamalarım çok zayıf gelir idaresi başkanlığı rehber bölümünde var dedi bi arkadaş forumda ona bakacam umarım yararlı olur ötv mtvyede netten indirip çalışacam işi şansa bırakmaya niyetim yok başka vergide tavsiyelerinizi bekliyorum aktifteki hocayı bende duymuştum

vergiden son hakkım ben aktifin kursuna yazıldım kitabınıda aldım başladım çalışmaya

Bu dersleri bölerek vermek daha mantıklı herhalde arkadaşlar ne dersiniz....Çünkü 7/7 paralosı ile başladım ders çalışmaya ama vakit daraldıkça ve sitede yazılanları okudukça ikiye bölüp vermek daha mantıklı gibi geliyo bana.....

EXETOR ' Alıntı:
Bu dersleri bölerek vermek daha mantıklı herhalde arkadaşlar ne dersiniz....Çünkü 7/7 paralosı ile başladım ders çalışmaya ama vakit daraldıkça ve sitede yazılanları okudukça ikiye bölüp vermek daha mantıklı gibi geliyo bana.....

bölüp çalışmak mantıklı ama çalıştığımız derslerinde geçme garantisi yokki. hangi dersten ne sorulacağı belli değil. sonra vergi gibi hepsinden ters köşede olabiliriz.

oky ' Alıntı:
EXETOR ' Alıntı:

bölüp çalışmak mantıklı ama çalıştığımız derslerinde geçme garantisi yokki. hangi dersten ne sorulacağı belli değil. sonra vergi gibi hepsinden ters köşede olabiliriz.
bölüp çalışmak bana çok mantıksız geliyor. maliyet muhasebesinde olduğu gibi tam terside olabilir

oky ' Alıntı:
EXETOR ' Alıntı:

mesela ders seçip işte nebiliym 5 ders mesela onlara çok sıkı çalışıyp...temmuz da kalan dersleri verme gibi demiştim..ama öle şeyler oluyoki bu sınavda hangi dersten ters köşe edecekleri belli olmuyo...kafa baya karışık zaman daraldığı için hiç durmadan çalışmaya devam etmeli ayırt etmeden en iyisi....

arkadaşlar benimde tek vergi kaldı, son sınav berbattı yine her zamaki gibi...:(( ama bu sefer riske atmıyorum kendimi....dehanın vergi kitabını aldım, ozan bingöl vergi mevzuatı kitabını aldım, bide vergi notları aldım..başladım bile çalışmaya...paslaşalım arkadaşlar destek olalım birbirimize....saygılar, sevgiler, hörmetler

ben dehanın yeterlilik kitaplarından hazırlanıyorum .Yanlış mı yapıyorum sadece deha ya çalışsam yeterli olmaz mı?

Sadece Dehanın kitaplarından çalışmak yetersiz kalacaktır.Bu sınavı kısa sürede kazanmak istiyorsanız(en fazla ikinci girişte) her derse ayrı ve doğru kaynaktan çalışarak kazanabilirsiniz.

Mesela Vergiye, tüm vergi kanunlarına çalışmadan, finansal muhasebeye Ercan Beyazıtlı'nın kitabından çalışmadan, maliyete Yurdakul Çaldağ'a hiç bakmadan veya meslek hukuku için meslek mevzuatını en azından bir kez okumadan ya da denetim için şu an Hasan Türedi'nin kitabı veya notlarından, temel hukuk için Arif Kocaman'ın tesmer adına yazdığı kitaba bakmadan ayrıca elinizin altında tek düzen hesap planı kitapçığı olmadan bu sınavı çabuk bir şekilde başarmanız zor olacaktır.

mrb,
Ben de arkadaş gibi düşünmüştüm...
sadece daha yeterli olmaz diyosunuz, gerçi ben henüz hiç kaynak almadım araştırma safhasındayım.

Ercan Beyazıtlı'nın "genel muhasebe problemleri" anladğım kadarıyla. Kitap problem şeklinde sorulardan mı oluşuyor yoksa konu anlatımı da var mıdır içinde , bir de Arif Kocaman'ın hukuk kitabını tavsiye ediyor herkes ancak kitap 2007 basım , bense 2012 son dönemde sınava gireceğim inşallah

kitap hakkında bilgisi olan arkadaşlar varsa paylaşmalarını rica ederim .

stapless77 ' Alıntı:
bu ender akar hoca nerdedir acaba arkadaşlar

ENDER AKAR HOCA AKTİFTE DERS VERİYOR TAVSİYE EDERİM BEN ONUN SAYESİNDE GEÇTİM VERGİDEN

Mesaj çeriğinde büyük harf kullanmayınız.

ARKADAŞLAR ACABA ELİNDE VERGİ NOTLARI OLAN VARSA BANA GÖNDEREBİLİR Mİ

Mesaj içeriğinde büyük harf kullanmayınız.