Mart 2014 Vergi Sınavı Hakkında

hani bazı hocalar vardır ya boş kağıt verırsın 49 verırler öğrencıde sınava ıtıraz eder nıye 50 vermedı dıye.bende kasım dönemınde vergıden 10 puanlık yarım yamalak yapabıldım dığerlerınede başka soruların cevaplarını yazmıştım. 15 beklerken 40 vermış. şimdıde tam 23 puanlık sorum doğru dığerlerınede mesela kdv de ıstısnaları sormuş ben kvk ıstısnaları yazdım. sayısal soruda da telıf haklarında yüzde 17 olarak aldım kar payının yarısını aldım matraha ekledım. gelecek dönemde tahsıl edılecek 100 bını de dahıl ettım bıde üstüne üstelık gayrımenkul sermaye ıradının ıstısnasını yasal gerekçe olarak yazdım.gümrük vergısınde ötv yı de kdv dekı vergıyı doğuran olayın acıklamasını yazdım. gecen dönem 15 beklerken 40 geldı. belkıde hoca bana demek ıstedıkı kağıdı boş versen 49 verecektım imasını yaptı.ama ben yınede Vergi Hocasının ıyı nıyetlı olduğunu düşünüyorum.eğer ıyı nıyetle okursa kağıdımı başka soruların cevapları bıle olsa kanunu yazmış deyıp belki 50 verebılır.
benim vergiden hala umudum var ne kadar komik olsada!...:)

vergi hocası iyi niyetli bence de ama umarım bu sınavda da o iyi niyetini gösterir. geçen sınavda bende atmasyonla 40 almıştım

hani bazı hocalar vardır ya boş kağıt verırsın 49 verırler öğrencıde sınava ıtıraz eder nıye 50 vermedı dıye.bende kasım dönemınde vergıden 10 puanlık yarım yamalak yapabıldım dığerlerınede başka soruların cevaplarını yazmıştım. 15 beklerken 40 vermış. şimdıde tam 23 puanlık sorum doğru dığerlerınede mesela kdv de ıstısnaları sormuş ben kvk ıstısnaları yazdım. sayısal soruda da telıf haklarında yüzde 17 olarak aldım kar payının yarısını aldım matraha ekledım. gelecek dönemde tahsıl edılecek 100 bını de dahıl ettım bıde üstüne üstelık gayrımenkul sermaye ıradının ıstısnasını yasal gerekçe olarak yazdım.gümrük vergısınde ötv yı de kdv dekı vergıyı doğuran olayın acıklamasını yazdım. gecen dönem 15 beklerken 40 geldı. belkıde hoca bana demek ıstedıkı kağıdı boş versen 49 verecektım imasını yaptı.ama ben yınede Vergi Hocasının ıyı nıyetlı olduğunu düşünüyorum.eğer ıyı nıyetle okursa kağıdımı başka soruların cevapları bıle olsa kanunu yazmış deyıp belki 50 verebılır.
benim vergiden hala umudum var ne kadar komik olsada!...:)

vergiden boş kağıt verilmediği takdirde yanlışda olsa eksikde olsa umut kesilmez ben 3 girişimdede uygulamayı boş bırakarak 40 küsürle kaldım 4.girişimde uygulama sorusunu yarımyamalak yaptım 75le geçtim uygulama sorusu sonuç yanlış bile olsa puan veriyolar

inşallah olur 50 yetiyorsa geçmek için hele süper olur hayırlısı :))
ortalamam düşük 50 yetmiyor ama artık 50 olsunda geçti ne olursa olsun durumundayım şu anda. vergi ve maliytten girdim maliyet umduğumdan kötü geçti bari vergiden geçeyim diye düşünüyorum. gerildim ve inanılmaz derecede sıkıldım maliyet beni bıktırdı bu sınavda..bitsin artık

ortalamam düşük 50 yetmiyor ama artık 50 olsunda geçti ne olursa olsun durumundayım şu anda. vergi ve maliytten girdim maliyet umduğumdan kötü geçti bari vergiden geçeyim diye düşünüyorum. gerildim ve inanılmaz derecede sıkıldım maliyet beni bıktırdı bu sınavda..bitsin artık

evet, uzayınca insan illet oluyor dönüp dönüp aynı şeyleri çalışıyoruz,bilmiyor muyuz ? herkes için hayırlısı olsun

Son düzenleme:
]65 notunu hedeflemiştim ama 47-55 arası bir not bekliyorum. 3-5 puanla bırakırsa itiraz edeceğim
sayın esrasu
ben 29 beklıyorum ve sayısal sorusu yanlışta olsa hocanın insiyatifine bakarak 50 alabılırım dıyorum.bence sen kesin geçtın kasım sınavında 15 beklerken 40 geldı. hoca ıyı nıyetlı. ben umutlanıyorsam sen haydi haydi gecersın. hıç telaş etme bence sen geçtin inşallah

sayın esrasu
ben 29 beklıyorum ve sayısal sorusu yanlışta olsa hocanın insiyatifine bakarak 50 alabılırım dıyorum.bence sen kesin geçtın kasım sınavında 15 beklerken 40 geldı. hoca ıyı nıyetlı. ben umutlanıyorsam sen haydi haydi gecersın. hıç telaş etme bence sen geçtin inşallah[/QUOTE]

inşallah geçerim ve umudu olan emek veren çalışan çalışmayan herkes umarım geçer

Slm arkadaslar vergiden korkuyorumben de 1 soru yapmadim kazanc sorumda hatalar var ve kismi istisnada ufakbir hata yapmisim gecermiyim acaba

1. soru tanımlarda yaradana sığınıp yazdım :)
2. ikmalen-re'sen sorusunu ufak eksikler olsa da yaptım diye düşünüyorum.
3. tam-kısmı istisna yarım yamalak diyelim. yarı puan çıkabilir.
4. sayısal soruda da 10 puan alırım en az.

bakalım ne olacak :)

Yorumları okuyunca bende vergiden ümitleniyorum ya. Kendime 45 verdim vergiden. Hayırlısı bakalım.