Mart Ayında Tasdik Edilen Vergi Levhası

Arkadaşlar bildiğiniz gibi tasdik etmiş olduğumuz vergi levhası listesini 25 haziran gününe kadar vergi dairemize veriyoruz.Ben verdim yanlız şöyle bir sorun çıktı ben örnek veriyorum bir mükellefimin vergi levhasını gelir vergisi tahakkukunu aldığım gün olan 15.03.2007 tarihinde tastikledim ve vermiş olduğum listede de tarih bu şekilde fakat vergi dairesine göre bu martta tastik ettiğim vergi levhasını maliyeye nisan ayında bildirmem gerekiyormuş , benim bildiğim bu sadece yeni işe başlamalarda olur böyle bir durumla karşılaşan kimse varmı acaba herkeze iyi çalışmalar diliyorum

Ynt: Mart Ayında Tasdik Edilen Vergi Levhası

Yeni işe başlayan ve şube açanları tasdik eder isek 1 ay içinde bildirmek lazımdır.. Sizin yaptığınız işlemde bir sakınca olduğunu zannetmiyorum kolay gelsin

Ötedenberi işe devam eden mükelleflerin vergi levhaları,takip eden yılın mayıs ayı içinde tasdik edilir.siz G.V.BEyanını vermiş hemen mart ayı içinde tasdik etmişsiniz.bu nedenle v.d.yanlış algılamış.v.d.dilekçe ile durumu izah edip,düzeltebilirsiniz.sonuçta usule aykırı bir uygulama yok.mayıs değilde ,martda tasdik etmişsiniz.

sayın nisan123 cevabınız için teşekkür ederim ama bilmediğim bir tebliğ varsa lütfen uyarınız illa mayıs ayı içinde tasdik edilir diye bir hüküm olacağını sanmıyorum

haklısınız. illada mayıs içinde olacak diye bir iddiam yok.
yasada yazan şekli aşağıda.

Gelir Vergisi Mükellefleri (basit usulde vergilendirilen mükellefler dahil) ile sermaye şirketlerinin her yıl Mayıs ayının son gününe kadar vergi tarhına esas olan kazanç tutarları ile bunlara isabet eden vergi miktarlarını gösteren levhayı merkezlerine, şubelerine, satış mağazalarına iş sahipleri ile mükellefler tarafından kolayca okunup görünecek şekilde asma zorunluluğu getirilmiş bulunmaktadır.
benim mayıs ayı dememin nedeni,tasdiki için son süre olarak mayıs ayı olduğundan,mart ve nisan aylarıda bizim için yoğun olduğundan genelde meslek mensupları mayıs ayında yapıyor tasdik işlemini.sizin işleminizde yanlışlık yok.ilk yazımdada usule aykırılık yok demiştim zaten.

teşekkür ederim nisan123 dediğiniz gibi muhtemelen yeni işe başlama gibi algılandı

Yıl içinde yeni başlayan veya şube açılışı yapan mükelleflerin levhaları meslek mensupları tarafından tasdik edilir ise Levha Tasdik süresinin bitim tarihinden itibaren 25 gün içerisinde bildirilmek zorundadır.

Bu bildirimi 1 ay olarak bilen arkadaşların dikkatine.....