fonradar

Mecut Oda Yönetimlerini Önümüzdeki Seçimde Devirelim

vedatd

Katkı Sunan Üye
10 yıllık kıdemi olanlara muafiyet isteyen önerge yasalaşsın ya da yasalaşmasın mevcut oda yönetimleri ve TÜRMOB yönetiminin genç meslektaşlarını kullandıkları ve sattıkları değişmeyecek bir gerçektir. Haksız rakabetin bundan daha ötesi olmaz. Biz sınavlarla uğraşırken onlar hakkatmedikleri halde Üsküdar'ı geçecekler. Bunun hesabını sormalıyız arkadaşlar.

Ynt: Mecut Oda Yönetimlerini Önümüzdeki Seçimde Devirelim

türmobun ymmlerin vesayetinde ymm lerin çıkarları için çalışan bir kurum olduğu artık iyice günyüzüne çıktı...odalarda zaten türmobun arka bahçesi...biz smmm ler olarak seçimlerde bu kara düzenin üstesinden gelecek kimse onun yanında olmalıyız...bu yapılanları seçimlerde unutmayalım arkadaşlar kendi geleceğimiz ve saygınlığımız için.

Bizi satanları seçeceğimize en azından satmamışları seçelim. Belki seçeceğimiz kişiler eskilerden pek farklı olmayacaklar ama en azından bizi satmamış kişiler olacaklar.

En azından İstanbul odası için söyleyebilirim önce mesajlarda dediler ki bizde sınavsız kabul edildik. Sonradan tepki geldiğini görünce bugünkü kamuoyu açıklamasında demişler ki sınırlı olsada başardık ama tüm meslektaşlarımız için sınavı kabul etmiyoruz. Bence bir sonra ki oda seçiminde biz genç meslektaşlar olarak bunun cevabını en güzel biçimde vererek 20 küsür yıldır o koltukta oturanları indirmeliyiz diye düşünüyorum.................

Odaların ileride Kamu Gözetimi ve denetimi adı altında toplanmı durumu olabilirmi (sadece düşünüyorum)

çünkü daha önce hesap uzmanları,gelirler kontrölürü,Maliye Müfettişleri vb kurumlar kapatılıp tek çatı altında toplandı,

alınan bu kararlar bu yönder bir hareket için atılmış adım olabilirmi ,,,

mevcut odalarla yürümez bu işler,alternatif bir oda kurma hakkı diye yasa değişikliğimi yapılsa acaba.
staj süresince sömürülmemize karşı çıkmayan odalar, denetçilerin belli olacağı yasada gençleri
satarken gerçek yüzlerini gösterdiler.