fonradar

Mesai Ücretimiz nedir ve doğru ücreti alıyormuyuz? Lütfen Yardım Edin

Merhaba

Bir mağazada çalışma şeklimiz 2 gün sabah 10:00 akşam 22:00 12 saat çalışmaktayız sonra 1 gün izinliyiz
Kabaca 2 gün 12 saat çalış 1 gün izin. (NOT: Güvenlik değiliz mağaza satış elemanıyız). Ayda 20 gün çalış 10 gün izin.
Ve asgari ücrete çalışıyoruz şuanki asgari ücrete göre mesailerle birlikte almamız gereken ücret nedir lütfen yardım edermisiniz

Ynt: Mesai Ücretimiz nedir ve doğru ücreti alıyormuyuz? Lütfen Yardım Edin

Enforcer54 ' Alıntı:
Merhaba

Bir mağazada çalışma şeklimiz 2 gün sabah 10:00 akşam 22:00 12 saat çalışmaktayız sonra 1 gün izinliyiz
Kabaca 2 gün 12 saat çalış 1 gün izin. (NOT: Güvenlik değiliz mağaza satış elemanıyız). Ayda 20 gün çalış 10 gün izin.
Ve asgari ücrete çalışıyoruz şuanki asgari ücrete göre mesailerle birlikte almamız gereken ücret nedir lütfen yardım edermisiniz

haftada 45 saati aşmayan çalışmalar fazla mesaiden sayılmaz. ama günlük 11 saati aşan çalışmalar denkleştirme usulünün uygulanmadığı zamanlarda haftalık 45 saati aşmasa bile fazla mesaiden sayılır. çalıştığınız günlere ilişkin her fazla çalışılan saat için yevmiyeniz %50 oranında artırılarak ödenmek zorundadır.

Ynt: Mesai Ücretimiz nedir ve doğru ücreti alıyormuyuz? Lütfen Yardım Edin

Asgari ücret 658 tl değilmi bizim maaşımız mesailer dahil herşey dahil 745 tl alıyoruz.
Bu sistem nedir çözemedik çalışma sistemimiz aynen yukarıda belirttiğim gibi nasıl oluyorda bu kadar çalışmaya rağmen 87 tl mesai ücreti alıyoruz bunu anlayamıyorum lütfen uzman arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.