resim

Mesleğimize Büyük Saldırı “Mali Müşavirden Arabulucu Olmaz !” Bildirisi Yayınladılar

Üyelik
21 Tem 2014
Mesajlar
2
Konum
Ankara
“Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Girişimi” Mali Müşavirlere karşı savaş açmış gibi bir bildiriye imza attı. Hiç bir meslek grubu diğer meslek gurubuna böyle açıkça saldıramaz. ve Başka Meslek grubunu ayaklar altına almaz. “Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Bu cesareti Mali Müşavirlerin Örgütlü güçlü yapısının olamamasından alıyorlar. Arabulucuk yetkisi almak isteyen diğer bir çok meslek grubu var ken neden acık acık Mali Müşavirlik Mesleğine Saldırı seçtiler. Çünkü Sessiz ve tepkisizliğimizi onlarda biliyor artık. Sırada ne varİŞTE O AKIL ALMAZ BİLDİRİLERİ
Mali müşavirlerin arabulucu olma taleplerinin kabul görmesi halinde sonraki aşamadaki talepleri uzun yıllardır istedikleri ama başaramadıkları vergi ve idare mahkemelerinde taraf vekili olmak olacaktır.

Arabulucuların, arabuluculukta ve mahkemelerdeki taraf vekillerinin hukuk fakültesi mezunu olması şartından vazgeçilemez.

Kazanılmış hakkımızdan vazgeçemeyiz.
Hukuki uyuşmazlıkları hukukçular çözer.
Mali müşavirler hukuki uyuşmazlığın çözümüne sadece görüş ve bilgileri ile yardımcı olabilirler.
Hukukçular hukuk devletinin temelini oluşturan hak arama özgürlüğünün yaşatıcısı ve uygulayıcısıdır.

Hukukçular tarih boyunca halkın hak arama özgürlüğü uğruna nice zorluklar çekmiş ve bu uğurda bir çok avukat, hakim, savcı yaralanmış ve öldürülmüştür.

Mali muhasebe işlerinde uzman olmak hak aramak demek değildir.

İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odasının mesleğimize yönelik bu girişiminin haksız olduğunu söylüyor ve bu haksız imza kampanyasından derhal vazgeçmelerini istiyoruz.

ATAD-G
“Arabuluculukta Taraf Avukatları Derneği Girişimi”
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst