Meslek adı ve kodu

zeynep1986

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar sabah 9:30 dan beri meslek adları ve kodlarını araştırıyorum. Ben 2011 Mayıs stajeriyim İşe giriş bildirgemde meslek adı ve kodu kısmında : 4115.04 yazıyor bunun anlamı ne acaba?

Dün arkadaşım odaya gitmiş meslek kodu 4 olduğu için bu ihaleli işlerde kullanılıyor dosyanızı incelicez stajınız iptal olabilir falan demişler :eek:

Bu konuyla ilgili bilgisi olan yardımcı olabilirmi ?

Ynt: meslek adı ve kodu

inşaat şirketi mi?

Ünvanı Yakamoz Denizcilik Elektrik Petrol Ürünleri İnş. Taah. San. Ltd. Şti.

eğer bir ihale sonucu işyeri numarası alınmışsa orda staj yapılmaz.

şirketlerde staj yapanların şirketin genel merkezinde sigortalı görünmesi gerekir.

İşyerinin merkezi dışında (şube, temsilcilik, şantiye, fabrika, bölge müdürlüklerinde vb.) yerlerde

yapılan stajlarda sıkıntı çıkabiliyor.

Ynt: Meslek adı ve kodu

İş yeri sicil numarası ihale sonucu alınmamış. Ama şuanda devlet ihalelerine katılıyoruz.

Birde ben merkezde staj yapıyorum çünkü bizim başka şubemiz yok. Sicil gazetemizdeki vergi lehvasındaki ve ssk tahakkuk fişimizdeki, hizmet listemizdeki adresler hep benim görev yaptığım binanın adresleri..

Staj açısından sıkıntı olmamalı; 4 ile başlayan şirketin iş kolu değil , sizin meslek kodunuz görünüyor. 4115.04=Sekreter(Genel) olarak meslek kodu girmişler işe giriş bildirgenize..

teşekkür ediyorum yanıt için.

Buarada bende odayı aradım o arkadaşın olayı farklı adi ortaklık ilişkisi ve taşeronluk ilişkisi olduğu için incelemeye aldık çoğu stajer arkadaşın kodu zaten 04 tür kendinizi o şekilde değerlendirmeyin dedi.

İçim rahatladı ;)

Cevap veren tüm arkadaşlara tekrar teşekkürler...