Meslek Hukuku

Mart dönemindeki sorulardan biri olan SMMM ve YMM yapamayacakları işler knusu:S

Ben cevap olarak SMMM ler tasdik işleri yapamazlar, YMMM'ler defter tutamazlar, muhasebe bürosu açamazlar ortak olamazlar yazdım vee tam bunlara dahil olarakta;

Hizmet akdi ile çalışamazlar,
Ticari faaliyette bulunamazlar,
Meslek onurunuda aykırı davranamazlar
Ltd Aş ortak olamazlar ıda yazdım :(

Cevap tamamen silinir mi :( fikirlerinize ihtiyacım var :(

bende böyle cevap yazdım... aklıma yasak ne geldiyse yazdım aralarında tam cevaptan fazla varsa bile puan vermeleri gerekiyor diye düşünüyorum

arkadaşlar bende meslek hukukundan yasak hallerı çok ıyı çalıştığım halde sorudakı meslekı falıyetlerden hangılerını yapamaz dedığı için bende tastık işlemlerını yapamazlar smmm ler dedım. ymm ler ise defter tutamazlar smmm lerleın bürosuna ortak olamazlar ve smmm lerın yaptığı işlemlerı yapamazlar dedım. kışılık kavramınada ışletmenın ışletme sahıp ve ortaklarından ayrı bır kışılığı vardır bundan dolayı işletmede muhasebenın hata ve hılelerındende sorumludur dedım oda denetım kurulunuda kanunun aynısını yaptım. 50 verırlermı? 3. gırışımdı.

Mart dönemindeki sorulardan biri olan SMMM ve YMM yapamayacakları işler knusu:S

Ben cevap olarak SMMM ler tasdik işleri yapamazlar, YMMM'ler defter tutamazlar, muhasebe bürosu açamazlar ortak olamazlar yazdım vee tam bunlara dahil olarakta;

Hizmet akdi ile çalışamazlar,
Ticari faaliyette bulunamazlar,
Meslek onurunuda aykırı davranamazlar
Ltd Aş ortak olamazlar ıda yazdım :(

Cevap tamamen silinir mi :( fikirlerinize ihtiyacım var :(

üzülerek söyluyourm bu cevpları kabul etmiyor meslek hocası bu soru geçmiş sınav sorusu aynısı olmazsa 1 puan bile vermiyor. Geçen sınavdan 80 beklerken 30 aldım benim gibi nice arkadaşlarım şimdi bu sınavda hepsini yaptım ruhsatı alacam tek bu ders den korkuyorum

merhaba, bende aynı hatayı yaptım olması gereken 2 cevap dışında yasaklarıda yazmışım eğer hiç puan vermezse işimiz zor =(

bide bir şey sorucam ben cevapları sırasıyla yani 1 2 3 4 5 diye değil 3 5 1 2 4 olarak yaptım sıralamaya dikkat etmedim bundan puan kırar mı acaba.?

Sınavım o kadar iç açıcı geçmedi tam sınır tek ders son hak haziran ... huzur hakkı nereden çıktı anlamadım ne gelir çok merak ediyorumm

Sınavım o kadar iç açıcı geçmedi tam sınır tek ders son hak haziran ... huzur hakkı nereden çıktı anlamadım ne gelir çok merak ediyorumm

huzur hakkı bu sınav komisyonu DEĞERLİ VE SAYGILI gereksiz işe yaramaz yönetciler varya kurumun başındaki onların aldıkları ücret. Onlar hakları ile huzur lu para alıyorlar demek kardeşim. Ama bir atasözü vardır sınavdan sonra belli olur bu atasözü Yiyecekler hakkıyı çıkarcaklar tatlıyı (bu kibari) Eğer kasım sınavındaki gibi yaparlarsa bu DEĞERLİ BÜYÜK SAYGILI yöneticiler (hani 89 yılında bedavaya ruhsat alanlar şimdi bizim paralarımızla çoluk çocuklarına ekmek götüren işe yaramaz birşeyden anlamayan bizlerin parası ile bizlere tehdit eden yöneticler ve sınav komisyonu varya) yedirecez bi hakkıyı onalra ondan sonra çıaramayacaklar;) rahat ol acaba 89 ylında ruhsat alanlardan briisimi sınav komisyonundaki okuma yazmasını bilmiyor da ondanmı meslek hukukundan 80 bekleyenler 30-40 veriyor muhtemelen onalardan birileridiir. Okuma yazması yok ya ondan muhtemelen;) Sizleri Saygı ile anıyoruz değerli sınav komisyon üyeleri:))) Ne yaparsanız yapın elinde sonunda biz alacaz bu ruhsatlarımızı gün gelir devran döner koç eğilir koyun öper :) daha farklı ama olsun