Meslek Yasası

• Konbuyu başlatan ERCAN74
  • Başlangıç tarihi
E

ERCAN74

Ziyaretçi
Çeşitli dergilerde, meslek yasası ve vergi kanunlarında ciddi anlamda
değişiklikler olduğu söyleniyor.
Bu konu ile ilgili bilgisi olanlar lütfen bilgilerini bizimle paylaşsın

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığı için düzeltilmiştir.Lütfen Forum Kuralları'nı okuyunuz.

bu konu hakkında resmi olarak bir duyum almadım.İlk defa sizden duyuyorum.
Saygılar,

sayın ercan74

geçenlerde degerli bir ustadımızla konuşurken böyle bir duyum almıştım ama resmi degil mesela sm smmm ymm lere yönelik çalışma varmış mesela defter sayılarında kısıtlama ymm ligin kalkması beyannameleri onaylayanlar firma içerisinde denetcilik yapamayacaklar bagımsız bir meslek mensubunun denetcilik yapması ön görülüyor defter tutma sınırında ise kapasitesine göre defter tutacaklarmış

saygılarımla
taner ozturk

Sayın Ercan74

Benimde degerli üstatlarımızdan aldığım bir takım duyumlarda sm ve bagımlı smmm'liğin kaldırılmasının düşünüldüğü( sanırım uzun vadede),tutulan defter sayısında belli bir kısıtlamaya gidilmesi,işletme defterinin kaldırılması,defterlerin maliye bakanlıgının server bilgisayarına baglı bir sekilde internet üzerinden tutulması gibi calısmalar oldugunu öğrenmiştim.Ama en cok ilgimi ceken duyum müşavirlerin ücretlerini mükelleften değilde baglı oldugu odadan almasıyla ilgili calısmadır.Ama galiba odalar bu uygulamaya pek sıcak bakmıyormusss..

Saygılarımla;