Mesleki Ünvanlar

Üyelik
30 Tem 2012
Mesajlar
31
Konum
İstanbul
Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Sm ünvanı kaldırılıyordu. Buna istianeden de Özel SMMM sınavı ile Sm' lere Smmm olma hakkı tanındı. Ancakbugün tesmer' in sınav sorularına baktığımda A-B-C grubu sınav sorularını gördüm. En son sınav da 17.03.2012' de olmuş. Sm kalktı mı? Bilen var mı ? Var ise bu sınav nedir ?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.
 
Üyelik
3 Ocak 2011
Mesajlar
1,478
Ynt: Mesleki Ünvanlar

o değişiklik olmadan kısa süre önce staja yeni başlayan bir ticaret lisesi mezunu için önünde 6 yıllık bir süreç vardır. Dolayısı ile bu sınavlar devam etmektedir.
 
Üyelik
23 Nis 2009
Mesajlar
1,210
Konum
istanbul
Ynt: Mesleki Ünvanlar

2 yıllk mezunu olupda yasa değişmedne önce sınava girip kazanan arkadaşım var. Kazanılmış hak olduğu için yapacak birşey yok.
Ha birde şöyle bir durum var arkadaşım bilerek dikey geçiş yapmıyor bilerek 3 ve 4. sınıfları okumuyor adam araştırmış SM yeterlilik varken beni deli dürtmediki SMMM yeterliliğe gireyim dedi sonraından özel SMMM sonrada 3 ve 4 bitir hopp oldun yeterliliğe girmeden SMMM şuanki trend bu.
 
Üyelik
30 Tem 2012
Mesajlar
31
Konum
İstanbul
Ynt: Mesleki Ünvanlar

öyle akıllı adam benm yeterliliğe az bi zamanım kaldı 9 yıllık bi deneyimim var ticaret lisesi mezunuyum ama yeterlilik gözümü korkutmuyo değil. Bence çok adaletsiz bir sistem. Ticaret lisesindeyken okul puanı geldi öss' de hamda 190 binlerdeydim okul puanıyla 800 binlere geriledim. 4 yıl okulu sabrettim bitirdim patt bi yasa staj 3 yıl yeni TTK çıktı Smmm değerlendi dedim. Bianda yasada geri adım. Yasa koyucuyunun adaletini anlamak maalesef imkansız.
 
Üst