Mesleki Ünvanlar

Arkadaşlar bildiğim kadarıyla Sm ünvanı kaldırılıyordu. Buna istianeden de Özel SMMM sınavı ile Sm' lere Smmm olma hakkı tanındı. Ancakbugün tesmer' in sınav sorularına baktığımda A-B-C grubu sınav sorularını gördüm. En son sınav da 17.03.2012' de olmuş. Sm kalktı mı? Bilen var mı ? Var ise bu sınav nedir ?

Başlık açarken büyük harf kullanmayınız.

Ynt: Mesleki Ünvanlar

o değişiklik olmadan kısa süre önce staja yeni başlayan bir ticaret lisesi mezunu için önünde 6 yıllık bir süreç vardır. Dolayısı ile bu sınavlar devam etmektedir.

2 yıllk mezunu olupda yasa değişmedne önce sınava girip kazanan arkadaşım var. Kazanılmış hak olduğu için yapacak birşey yok.
Ha birde şöyle bir durum var arkadaşım bilerek dikey geçiş yapmıyor bilerek 3 ve 4. sınıfları okumuyor adam araştırmış SM yeterlilik varken beni deli dürtmediki SMMM yeterliliğe gireyim dedi sonraından özel SMMM sonrada 3 ve 4 bitir hopp oldun yeterliliğe girmeden SMMM şuanki trend bu.

öyle akıllı adam benm yeterliliğe az bi zamanım kaldı 9 yıllık bi deneyimim var ticaret lisesi mezunuyum ama yeterlilik gözümü korkutmuyo değil. Bence çok adaletsiz bir sistem. Ticaret lisesindeyken okul puanı geldi öss' de hamda 190 binlerdeydim okul puanıyla 800 binlere geriledim. 4 yıl okulu sabrettim bitirdim patt bi yasa staj 3 yıl yeni TTK çıktı Smmm değerlendi dedim. Bianda yasada geri adım. Yasa koyucuyunun adaletini anlamak maalesef imkansız.