Miadı Dolan İlaçlar Hakkında

emari

Katkı Sunan Üye
selamlar;
öncelikle bu yoğun günlerinizde hepinize kolaylıklar dilerim.
Bir eczanemizin miadı dolan ilaçları vardır. Bu ilaçlar 2008 tarihi ve öncesine ait olmakla birlikte tutulan rapor 2009 tarihlidir. Ben bu tutanaktaki bilgileri 2008 tarihine mi 2009 tarihine mi kaydetmeliyim. Saygılarımla...

Ynt: Miadı Dolan İlaçlar Hakkında

Merhaba,

2009 tarihe işlem yapmalısınız. Bu arada bahsettiğiniz rapor takdir komisyonu raporu değilmi. Zira başka türlü stoklardan düşemezsiniz.

Saygılarımla,

evet sayın uzman.bahsedilen rapor ilçe sağlık komisyonuna hitaben yazılmış ve ilgili kişiler tarafından imza altına alınmış tutanaktır. saygılarımla

merhaba,

Vergi Dairesi Tarafından düzenlenmiş takdir komisyonu raporundan sözediyorum.

Saygılarımla,

Maliye takdir komisyonunun imha yetkisi yok. Daha önce bu yetki Sağlık Ocaklarındaydı şu anda sağlık ocaklarından alınmış ve bayağı formalite konmuş. En uygun çözüm miadı dolmuş ilaçlar elinizde kalacak yıl sonunda %2 civarı fire uygulamanız. T.Eczacılar birliğinin fire uygulama oranı %2 nin çok üzerinde. %2 fire uygulansa bir sorun çıkmaz.

tekrar slm,
ilçe sağlık grup başkanlığına hitaben dilekçe yazılmış "Ekli Listedeki ilaçların imha edilmesi"diye daha sonra bu dilekçeye bir tutanak iliştirilmiş ve o tutanakta sağlık grup başkanının,vergi dairesinden bir memurun , başka bir eczacının ve satış temsilcisinin imzaları ile tutanak tutulmuştur. Malum bu imha tutanağı 31.12.2008 tarihine yetişmemiş 2009 un ikinci gününe sarkmıştır.. saygılarımla.....

Merhaba,

Ben olsam o tutanakla vergi dairesine başvrup takdir komisyonu raporu düzenletirdim.

Saygılarımla,