Mılko Marka Mali Mühür Hk.

Rnekkk - Hızlı Resim

o zaman bu resimde görüldüğü üzere mali mühürü uzak masaüstü bilgisayarında tanıtabilirmiyim?çünkü kart okunuyor diyor ,uzak masaustu bilgisayarı kartı goruyor ama sertifikaları görmedıgı ıcın ıcıne gırıs yapamıyorum.

Arkadaşlar sorun çözüldü sorun tespit edildi.Milko kartı üreten firmadan tarafıma bugün gelen cevabı sizlerle de paylaşıyorum.Sİzde uzakmasaüstü bağlantısı rdp yöntemi ile çalışıyorsanız bağlanıyorsanız muhasebe programınıza bu durumu dikkate alın.KArt uzatanmasaüstü bağlantısını desteklemiyormuş.

milko kart üretici firmadan gelen cevaptır.
"İlgili arkadaslarima konuyu sordum. Uzak masaustu baglantisi ile milko cihazinizi kullanamayacaginizi belirttiler. "

KAMUSM Bilgilendirme Servisi <[email protected]> burdan gelen cevapta aşağıda ki gibidir.Buna istinaden milko mali mühürü iade ediyorum bugün.Yeni bir mali mühür yollayacaklar.

Milko kart okuyucunuzu aşağıdaki adrese posta yolu ile iletebilirsiniz. Gerekli kontroller sağlandıktan sonra arızalı olması durumunda, fiziksel bir darbe almamış ise ücretsiz olarak yeni ACS gönderilmektedir. Gönderi içerisine kimlik numaranızı(mali mühür ise vergi kimlik numaranızı), güncel iş adresi ve cep numaranızı eklemenizi arz ederim. Aşağıdaki notu ekleyiniz.
NOT: Milko yerine ACS verilecek. Emine Şahin bizi yönlendirdi.

T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI NÜFÜS ve VATANDAŞLIK İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ
TÜBİTAK KAMUSM OFİSİ
Çamlıca Mahallesi 408. Cad. No:136 C Blok 5.Kat
Yenimahalle/ANKARA

Ben de bu husustaki deneyimimi paylaşayım. Anladığım kadarıyla her işletim sistemi ve her bilgisayarda çalışan bir cihaz değil. Arkadaşlarımızdan biri xp de çalıştı demiş, ama bizim xp işletimi sistemi olan bilgisayarda çalışmadı. Maliyenin bu hususta yayınlamış olduğu tüm olası aksaklıklar için çözüm önerileri dikkate alındı.

Java view de ilgili parametrenin girilmesi, istenilen Java sürümü, Java belleğinin her deneme öncesi silinmesi, eski versiyonların silinmesi, admin kullanıcıda işlem yapılması, olası güvenlik ayar sorunları yani aklınıza ne gelirse.

XP ve Vista işletim sistemlerinde milco cihazı takıp, aygıt yöneticisine baktığımızda "Akıllı kart okuyucuları" altında, "USB Smartcard reader" yazıyor. Ama milko cihazın kurulum dökümanında, sürücü güncellemesinden sonra cihaz aygıt yöneticisinde "Microsoft Usbccid Smartcard Reader (WUDF)" olarak gözüküyor. Bu durumun cihazın düzgün yüklenmediğinin bir göstergesi mi, yoksa önemsiz bir ayrıntı mı bilmiyorum.

Windows 7 de çalışmasını sağladık ve müracaat gerçekleşti. Bu işletim sisteminde, sürücü güncellemesinden sonra cihaz, aygıt yöneticisinde "Microsoft Usbccid Smartcard Reader (WUDF)" olarak gözüktü. Sorun yine devam ediyordu. İlerleyen zamanda birşey dikkatimizi çekti. Aygıt yöneticisinde tanımsız olarak ayrı bir birimin altında "akıllı kart" satırı gözüküyordu. Bu satırı kaldırdığımızda, akis kart izleme aracı sertifikalara erişti, ve pin kodunu kabul etti.
Portaldan başvuru sonunda ilk önce hata mesajı aldık, bir dakika bile geçmeden müracaatımızın kabul edildiğine dair onay geldi.

Windows 10 versiyonunda ilk denememizde, akis programına pin kodunu girdiğimizde hata mesajı veriyordu. Akis de sertifikalara bazen erişiyor, bazen erişmiyordu. Win 7 de başardıktan sonra, Win 10'na taktığımızda orada da başarılı bir şekilde çalıştı? :)

Bu olay tam bir uzmanlık gerektiriyor. Bu kadar zor olmamalıydı. Hatta yükleme öncesi bir program yapılmalıydı. Bu program bilgisayarı tarayarak,
kullanıcının önündeki tüm engelleri belirlemeliydi. Ve çözüm önerilerini göstererek, program kullanıcıya adım adım problemi çözmesine yardımcı olmalıydı. Örneğin;

-Java versiyonunuz uygun değil. Yandaki seçeneği tıklamanız durumunda eski tüm sürümler kaldırılarak, ilgili sürüm bilgisayarınıza yüklenecektir.
-Güvenlik duvarınızda şu durumu düzeltmek için şu seçeneği tıklayın,
-Milco cihazı çalışabilir, çalışamaz sertifikada problem var, kamusm gönderilmek için talep oluşturun.

Bunun gibi seçenekler çoğaltılabilir. Tüm kontrolleri yaptıktan sonra, uygulama bu bilgisayara yüklenebilir diyerek program sonlanırdı.

Son düzenleme: