Milli Emlak Müdürlüğü

Üyelik
17 Haz 2005
Mesajlar
64
arkadaşlar merhaba;
Milli Emlak Müdürlüğü ile anlaşmazlık yaşayan mükellefim yargıya başvurmak istiyor. Hangi mercilere dava açması gerekir. İzlenmesi gereken prosedür hakkında bilgisi olan arkadaşlara yorumları için teşekkür ederim.
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
192
değerli sertaç,
uyuşmazlık konusunu yazarsanız daha iyi ve net cevaplar alabilirsiniz.
 
Üyelik
17 Haz 2005
Mesajlar
64
ecrimisil tutarı

Sayın İbrahimb;
Mülkiyeti Hazineye ait taşınmazın fuzulen işgalinden dolayı 2886 s.yasanın 75.ve ilgili yönetmeliğin 79.mad.uyarınca komisyon kararına istinaden mükellefim adına ecrimisil tutarı tahakkuk ettirilip tebliğ edilmiştir.
Ancak sözkonusu parselin tasarrufu mükellefime ait değildir. Köy Muhtarının verdiği yanlış beyandan dolayı mükellefim adına tahakkuk ettirilmiştir. Kuruma yapılan (sözlü)başvuruda alınan cevap "süresi içerisinde itiraz edilmediğinden tahakkukun kesinleştiği" olmuştur.
Not: Tebliğ mükellefimin akrabasına yapıldığından, mükellefime süresinden sonra ulaşmıştır.
Bu durumda izlenmesi gereken yol ne olabilir?
 
Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
192
değerli sertaç,
bilindiği gibi idarenin iş bve işlemleri yargı denetimine tabidir. bu yüzden idare mahkemesine müracaat ederek hakkınızı aramalısınız. mükellefin yakınına tebligat konusunda tebligat kanununa bakmak gerekir ama eğer tam kanunsuzluk varsa hak arama yolları açık olmalıdır. bir avukata da danışınız.
 
Üyelik
17 Haz 2005
Mesajlar
64
Syn.İbrahim bey cevap için teşekkür ederim. Bizde Bölge İdare Mahkemesine baişvurmayı düşünüyorduk. iyi çalışmalar
 
Üyelik
2 Mar 2006
Mesajlar
23
Milli Emlak Müdürlüğünün internet sitesinde tanıtımını yaptığı taşınmaz mallar için internet sitesi yoluyla verilen teklifler işleme konuyor mu yoksa ayrıca yazılı olarak başvurmak gerekiyor mu? Bu konuda bilgisi olan varsa lütfen aydınlatırmı?
 
Üst