fonradar

Müdürlük Süresinin Bitmesi

selamlar üstatlarım;

bir ltd şirket müdürünün müdürlük süresi bitmek üzeredir. başka bir müdürde bulunmamaktadır. daha sonra müdür taini yapılacaktır. müdürsüz bir ltd şirketi olabilir mi? herhangi bir cezai yaptırım vs. bi durumla karşılaşılır mı? yazışmalarda ticaret sicilinde, ticaret odasında, vergi dairesi gibi şirketi kim temsil edecektir?

şimdiden teşekürlerimi sunarım... saygılarımla....

Ynt: müdürlük süresinin bitmesi

sn center_muhasebe;

Şirket Müdürsüz Olamaz sizinde bahsettiğiniz gibi yazışmalarda şirketi temsil edecek bir müdürün olması gerekmektedir.

sayın kalisper_a;

ilginizden dolayı çok teşekür ederim. herhangi bir temsile gerek olmasa herhangi bir yazışma yapılmasa yazışma yapılacak bi durum olmasa müdüre gerek varmıdır. müdürlüğün zamanında tain edilmemesi ticaret sicilinde veya başka bi durumda cezai yaptırım sözkonusu olabilir mi? yarın mevcut müdürün müdürlük süresi bitmektedir. yeni müdür tainini yetiştiremeyeceğiz bu konuyu o yüzden açtım. teşekür ederim...

sn center_muhasebe;

Hayır Ben bununla ilgili herhangi bir cazayi yaptırımın olduğunu görmedim...

sayın kalisper_a;

çok teşekür ederim... bişey daha sormak istiyorum bilgisizliğimi hoş görün... siz üstatlara sorarak herzaman bilgisizliğimi yenmişimdir. çok teşekür ederim. şunu öğrenmek istiyorum. müdürlük tainini daha sonra yapacağız aynı zamanda hisse devri sermaye artışı gibi kararlarınıda tescil ettireceğiz. bu durumları tescil ettirirken şirket adına imzaları kim atacaktır. iki ortak atarak başvuru yapıp imza atarak temsil edebilir mi? yoksa eski müdür yetki süresi dolduğu halde atabilir mi? çok teşekür ederim tekrar tekrar.. saygılarımla....

sn center_muhasebe;

Bu bahsetmiş olduğunuz kararlarda ortaklarında imzaları olması gerekmektedir.Müdürlük seçimi hisse devri sermaye artışını aynı anda yapabilirsiniz.Ve yeni seçilecek olan müdür dilekçeleri imzalayabilir.