fonradar

Muhasebeci Faturaları Neden İster?

Şirketime E arşiv olarak fatura kesilmekte. Muhasebecim de her ay benden faturaları istemektedir. Bana fatura dökümünü yolluyor. bende ona göre faturaların çıktısını alıp muhasebecime veriyorum. Bunun nedeni nedir?

Şirketime E arşiv olarak fatura kesilmekte. Muhasebecim de her ay benden faturaları istemektedir. Bana fatura dökümünü yolluyor. bende ona göre faturaların çıktısını alıp muhasebecime veriyorum. Bunun nedeni nedir?
Tabiki muhasebeciniz olduğu için istiyor.
sizin kestiğiniz ve size kesilen faturaları, banka ekstrelerini, dekontları,çekleri,senetleri,işe aldığınız işçi ile ilgili bilgileri, vb. muhasebeciniz ile paylaşın.

Tabiki muhasebeciniz olduğu için istiyor.
sizin kestiğiniz ve size kesilen faturaları, banka ekstrelerini, dekontları,çekleri,senetleri,işe aldığınız işçi ile ilgili bilgileri, vb. muhasebeciniz ile paylaşın.
tabiki Paylaşıyorum ama Earşiv dökümünü zaten kendi yolluyor. Onda kimden ne kadar bana fatura kesildiği vs. hepsi yazıyor.

interaktif vergi dairesi e-arşiv bölümünden listeliyordur, orada sadece bilgiler olur, faturanın aslı olmaz, onun için sizden istiyordur.

Merhaba

Muhasebeciniz kendinde bulunmayan ya da ulaşamadığı belgeleri vs. mükelleften isteme hakkı vardır.(işin doğası gereği)