Muhtasar Beyanname....

merhabalar.. benim sorum bir firmayla iş yapıyoruz.Bize ödemeler yapıldı.fakat biz fatura kesmedik henüz.geçen gün karşı taraf muhtasar beyannameyi gönderdi.Fakat bu konuda fazla bilgim yok.Bu belgeyi bana göndermesinin nedeni ve benim yapacağım şey nedir..:/şimdiden teşekkürler

merhabalar.. benim sorum bir firmayla iş yapıyoruz.Bize ödemeler yapıldı.fakat biz fatura kesmedik henüz.geçen gün karşı taraf muhtasar beyannameyi gönderdi.Fakat bu konuda fazla bilgim yok.Bu belgeyi bana göndermesinin nedeni ve benim yapacağım şey nedir..:/şimdiden teşekkürler

Taşeron firma mısınız ?

Eğer yaptığınız iş taahhüt işi ve birden fazla takvim yılına sirayet ediyor ise, yani en az 2015 de başladığınız iş 2016 yılında devam etmekte ise, Yıllara Sari İnşat İşleri kapsamında ana firma size yapmış olduğu ödemelerden (fatura kesip kesmemeniz önemli değil) %3 Gelir Vergisi Stopaj Kesintisi yapıp muhtasar beyannamesinde bildirmek zorunda. Size gönderdiği beyannameyi dosyalayın çünkü; Kurumlar Vergisi Beyannamesinden sizin adınıza ödenen bu vergileri mahsup edeceksiniz.