Muhtasar ve Sgk Beyanı Birleşecek(miş)

teknogs

Katkı Sunan Üye
Merhabalar,

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Hükümetin eylem planlarında yer verdiği bir dizi iş ortamı iyileştirme ve idari kolaylıklara yönelik yaklaşık 50 maddelik torba kanun hazırlandığını açıkladı.

Muhtasar ve SGK bildirimi birleşiyor: Muhtasar Beyanname ile SGK’ya verilen bildirimler birleştirilecek. Bunun için yasal düzenleme yapılacak, altyapı yatırımından sonra tek beyanname esas olacak.

Siz saygıdeğer meslektaşlar olarak bu konu hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Evet birleşiyor dün akşam Haliç Kongre merkezinde Sülayman Soyluda bunu söyledi.
Çok güzel olur.

Daha sgk kanun nosu farklarından dolayı ayrı ayrı aldığı bildirgeleri tek bildirgeye dönüştüremedi!

Daha sgk kanun nosu farklarından dolayı ayrı ayrı aldığı bildirgeleri tek bildirgeye dönüştüremedi!

Xml dosyanız gereği gibi oluşturulmuş ise tüm belge tiplerini ve kanun nolarını aynı dosya içerisinde transfer ederek yükleyebilirsiniz.

Kağıt üzerinde durum dediğiniz gibi tabi..

bu konuyu ben bundan 5 yıl önce muhalefet partisinin birinden duymuştum. son geçicinin kalkması gibi

Xml dosyanız gereği gibi oluşturulmuş ise tüm belge tiplerini ve kanun nolarını aynı dosya içerisinde transfer ederek yükleyebilirsiniz.

Kağıt üzerinde durum dediğiniz gibi tabi..
Birleşmediğinden kastım her kanun nosu için ayrı onay ayrı çıktı ve ayrı dv tahakkuk ettirilmesi!