Mükellef Bildirim Formu

derman.smmm

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Mükellef bildirim formunun verilme süresi tekrar uzatılmazsa Haziran ayı sonunda bitiyor. Bütün mükelleflerin bildirimlerini verdim ancak 1 taneyi beklettim. Bekletmemin nedeni şu :

Mükellefim blok mermer imalatı ile iştigal eden bir limited şirket. İşyeri ve bağlı olduğu vergi dairesi Diyarbakır merkez ilinde. Ancak mermer ocağı Diyarbakır Çermik ilçesinde. Mermer ocağı için herhangi bir şube açılışı da yapılmadı. Çermik ilçesindeki blok mermer ocağında mermerler çıkartılıp ihraç kaydıyla satışı gerçekleşmektedir. Bütün çalışan işçi ve mühendisler orada. Merkez işyerinde kimse yok. Şimdi ben müşteri bildirim formunu düzenlerken Merkez olan Diyarbakır ilini ayrı Çermik ilçesindeki mermer ocağını şube olarak ayrımı bildiricem. Yoksa tek bildirim yeterlimi. Tek bildirim yeterliyse adres bilgileri ve elektrik abone numaralarını yazarken her iki tarafı nasıl tek bir beyana yerleştiricem. Çor karmaşık bir durum. Bu konuda ayrıntılı bilgi bulamadım tebliğlerde ve yorumlarda. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler.

Ynt: Mükellef Bildirim Formu

Öncelikle bildirimin son günü Haziran sonu değil 29.06.2012

İki farklı yeri ayrı bildirmelisiniz.