Mükellef bilgileri bildirimi düzeltme

meduzam

Katkı Sunan Üye
şube mükellef bilgileri bildrimi vermiş onaylamıştım ancak vergi dairesini merkez vergi dairesi altına şube olarak verdim muhtasarı merkezden ödendiği için sonradan şube mükellefiyetsiz vergi kaydını 04.07.2012 tarihinde karstan yaptık ve int.vergi dairesinde kars vergi dairesi çıktı.Şimdi onayladığım şube nük.bildrimini kars vergi dairesi olarak düzeltsem olur mu ceza falan gelir mi
düzeltme süresi hangi tarihe kadar geçerli 29 haziran son gündü düzeltme yapsak ilk 10 gün ne zaman biter düzeltmede ilk bildirgenin içinden mi düzeltiyorum ilk bildrimi iptal mi ediyorum nasıl iptal ediyorum yeniden bildirim mi yapıyorum

Ynt: Mükellef bilgileri bildirimi düzeltme

düzeltmede ceza yok, 9 temmuz son diye biliyorum...

düzeltme nasıl yapılacak eski onayadığım bildirimi önce iptal mi edeceğim sonra da yeniden mi gireceğim.düzeltme hangi tarihe kadar verebilirim

düzelme olarak ekrana getirip düzetlmeleri yaptıktan sonra onay yapacaksınız. 09/07 kadar cezasız.

onaylanmış bildirimin üzerine gelip güncelle butonuna basıp oradan mı değiştirp onaylayacağım düzeltme işleminde

E-Beyan sistemine telefon açıp sordum, düzeltme yapacağınız bildirimi güncellemyi seçip değişikliği kaydedip onaylayın dedi, dediği şekilde yaptım ve onayladım, kontrol ettiğimde kayıt tarihi olarak 04.07 görünüyor ve kanuni süresinde yaptığım bildirim süresinden eser yok, yani demek istediğim sanki kanuni süresinden sonra verilmiş gibi görünüyor sistemde, eski bildirim formu yok ortada, yanlışlığa açık gibi duruyor.

meduzam ' Alıntı:
onaylanmış bildirimin üzerine gelip güncelle butonuna basıp oradan mı değiştirp onaylayacağım düzeltme işleminde

Evet.

acziyet ' Alıntı:
E-Beyan sistemine telefon açıp sordum, düzeltme yapacağınız bildirimi güncellemyi seçip değişikliği kaydedip onaylayın dedi, dediği şekilde yaptım ve onayladım, kontrol ettiğimde kayıt tarihi olarak 04.07 görünüyor ve kanuni süresinde yaptığım bildirim süresinden eser yok, yani demek istediğim sanki kanuni süresinden sonra verilmiş gibi görünüyor sistemde, eski bildirim formu yok ortada, yanlışlığa açık gibi duruyor.
Önceki onayladığınızın ekran çıktısını almadınız mı? Aldı iseniz sorun yaşamazsınız ama almadı iseniz her an her şey olabilir.

Önceki onayladığınızın ekran çıktısını almadınız mı? Aldı iseniz sorun yaşamazsınız ama almadı iseniz her an her şey olabilir.
[/quote]

Kayıt tarihi kısmını değiştireceğini veya eskiyi tamamen sileceğini düşünmediğim için almadım, almak gerekiyormuş bu duruma göre..

B formlarınıdaki gibi önceki uçuyor son kayıt esas oluyor.