Mükelllef Bildirimi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Redgreen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Bi tane binada 5 tane mükellefim var. Binanın numarası adres sisteminde çıkmıyor. Fen işlerine gittim 05.06.2012 tarihinde ancak keşfe gelebileceklerini söylediler.Ne yapacağımı bilmiyorum.Adres numarasını yanlış bildirmekten başka çarem kalmıyor.

Allah YArdımcımız oLsun

Ynt: Mükelllef Bildirimi

Bunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Alnımızın akıyla cezasız belasız bitirelim şu işi. Kim olduğumuzu gösterelim.

AYSE ' Alıntı:
Bunun da üstesinden geleceğimize inanıyorum. Alnımızın akıyla cezasız belasız bitirelim şu işi. Kim olduğumuzu gösterelim.

Yukarda belirttiğim gibi bi sorununuz olsa idi nasıl çözecektiniz...

Benim bildirim formlarımı sorunsuz mu sanıyorsunuz? Pazartesi gidilecek belediyelerin listesini çıkarıyorum.

Belirttiğiniz sorunda ise;

- Binanız kat katlı?
- Her bir mükellefin tesisinde sadece bina no mu belirttiniz?

Aynı sorun bende de var. Bir şirket ve müstakil bina, no sunu giriyorum ille iç kapı istiyor. İç kapı no yok.

şubeler içinde hasılatları ayrı ayrımı girecez ,4 nakliye aracı olan bir mükelelf 4 tane bildirim mi verecek bu ne illet bir bildirim :(

Maalesef Zeynep Hanım her şube için ayrı ayrı gayrisafi hasılat gireceksiniz. Diğer taraftan nakliye araçlarının şube sayılacağını düşünmüyorum.

uzatılmaz mı ki bu acaba herkes adres konusunda takılıp kalıyor :-\

Merhaba Hasılat bildirimi yaparken nace kodu soruyor mükellefimiz her türlü malzeme ihraç ediyor ne yapmam gerekiyor.