fonradar

Çözüldü Nakit Ücret Desteğinde Bordrolama

işçi 01 nisandan itibaren ücretsiz izne çıktı. 17 nisan a kadar olan ücretsiz izin (21) kodlu, 17 nisandan itibaren olan ücretsiz izin 28 kodlu.
30 gün eksik bildireceğimiz için (29) kodunu kullanacağız.

Sormak istediğim şey şu;
nisan ayı bildirgesini yaparken ücretsiz izne çıkanlar için kısa çalışma ödeneğinde olduğu gibi ilk 7 günlük prim ödemesini yapacak mıyız, 7 gün prim yapıp 23 eksik gün ile 29 kod yazıp,

yoksa 30 gün eksik gün yayıp prim tahakkuk ettirmeyip 29 kodu mu kullanmalıyız.
Teşekkürler

işçi 01 nisandan itibaren ücretsiz izne çıktı. 17 nisan a kadar olan ücretsiz izin (21) kodlu, 17 nisandan itibaren olan ücretsiz izin 28 kodlu.
30 gün eksik bildireceğimiz için (29) kodunu kullanacağız.

Sormak istediğim şey şu;
nisan ayı bildirgesini yaparken ücretsiz izne çıkanlar için kısa çalışma ödeneğinde olduğu gibi ilk 7 günlük prim ödemesini yapacak mıyız, 7 gün prim yapıp 23 eksik gün ile 29 kod yazıp,

yoksa 30 gün eksik gün yayıp prim tahakkuk ettirmeyip 29 kodu mu kullanmalıyız.
Teşekkürler

Merhaba
Ücretsiz izin desteğini kısa çalışma ödeneğiyle karıştırmamak lazım.Burada 7 günlük süre diye birşey yoktur. sıfır gün çalışma 30 gün eksik gün bildirimi yapılacak ve 29 koduyla beyan edilecektir,hepsi bu.
Yani son cümleniz bu anlamda doğru.

Cevap için teşekkür ederim. İsmmmo youtube deki bi seminerinde nakit ücret desteği için 7 günlük primden bahsedilmişti de, bende o yüzden çelişkide kaldım.

Merhaba
Nisan ayında kçö ye başladık.
Ücretsiz iZin desteğindekilere 29 kod bildirdim.(çünkü 14 günü devlet karşıladı . Mayıs bildirgemde 28 kod olacaklar )
Hem kçö hem ücretsiz izin olan personeli 27 kod ile bildirdim .
Tamamen kçö olan personeli 18 kod ile bildirdim. ( bir personele sehven 27 kod yazmışım , dilekçe ile halledebilirim diye düşünüyorum)
Emekli olup çalışmayan personele 21 kod yazdım . Aralarında kısmi süreli sözleşmeli olupta hiç çalışmamış olanlarada 21 kod yazdım.
Yanlış kod ile bildirdirdiğim var mıdır acaba arkadaşlar ?
Şimdiden teşekkür ederim yardımlarınız için.