Nasıl Emekli Olurum

Selamlar,
bilgilerim aşağıdaki gibidir.Buna göre ne yapmam gerektiği konusunda yardımlarınıza ihtiyacım var.Şimdiden teşekkürler.
------------------------------------
Doğum tarihim 07/09/1964

Bağ-Kur giriş tar: 01/06/1984
Bağ-Kur çıkış tar: 07/07/1997
Hizm.süresi:13 yıl,1 ay,6 gün
Son basamak:6
Askerlik borçlanmam yok.(Askerdeykende devam edildi prim ödemeye)

SSK giriş tar: 01/12/1996
SSK çıkış tar: 07/07/2008
Toplam prim : 2465 gün

Şu an hiçbir SGK ya devam etmiyorum.
Yukarıdaki bu verilere göre ben nasıl emekli olabilirim?Bağ-Kur?danmı yoksa SSK danmı olurum?Prim gün sayım hala eksikmi?Ne yapmam gerektiği,kaç yaşında ve ne şekilde emekli olacağım konusunda bana yol gösterirseniz çok sevineceğim.

Saygılarımı sunuyorum.

Ynt: Nasıl Emekli Olurum

Verdiğiniz bilgilerle SSK kapsamında emekli olabilirsiniz. 25 yıllık sigortalılık süreniz 01.06.2009 tarihinde doluyor. Aranan yaş 48. Bu iki şarttan (Doğum tarihini belirtmemişiniz) hangisi en son tamamlanıyor ise o tarihte emekli olursunuz. Prim gününüz tamamlandığı için, çalışmadan bekleyebilirsiniz ancak sağlık yardımı alamazsınız.

sezer ' Alıntı:
Verdiğiniz bilgilerle SSK kapsamında emekli olabilirsiniz. 25 yıllık sigortalılık süreniz 01.06.2009 tarihinde doluyor. Aranan yaş 48. Bu iki şarttan (Doğum tarihini belirtmemişiniz) hangisi en son tamamlanıyor ise o tarihte emekli olursunuz. Prim gününüz tamamlandığı için, çalışmadan bekleyebilirsiniz ancak sağlık yardımı alamazsınız.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.
Doğum tarihim 07/09/1964
Anladığım kadarıyla prim günüm eksik değil sadece 25 yılı ve 48 yaşı tamamlamam için beklemem gerekiyor.Tekrar sigortalı olup prim yatırmama gerek yok sanırım.Peki 48 yaşa kadar beklerken bir taraftanda ssk lı olsam alacağım maaşa etkisi faydası olurmu.

Birde bazıları diyorki "senin bağkur hizmetin daha fazla o yüzden bağkura göre emekli olabilirsin"
Böyle bir şey yok sanırım.

Tekrar teşekkürler.

İlk yanıtımda belirttiğim gibi çalışmanıza gerek yok. Ancak SSK kapsamında çalışırsanız hem bağlanacak emekli maaşınızda artış olur hem de sağlık yardımından yararlanmış olursunuz. SSK giriş tarihi ile Bağ-Kur çıkış tarihi arasında bir çakışma gözüküyor. Ancak bu da önemli değil gün sayınızda sorun yaratmaz. 07.09.2012 tarihinde emekli olursunuz.
"senin bağkur hizmetin daha fazla o yüzden bağkura göre emekli olabilirsin"
bilgisi geçerli değil. Son 7 yılda hangi Sosyal Güvenlik Kurumu'na fazla prim ödendi ise (1261 gün) o kurum kapsamında emekli olunur.