fonradar

Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz.. ?

Ynt: Ne Kadar Maaş Alıyorsunuz.. ?

-1998 yılında lise stajında beleşe çalıştım.
-2003 yılında büroda haftalık 5 tl ye çalıştım. Yemeğimi cebimden yedim.düşünün beş tl
-askere gittim geldim yıl 2006. patroncuk 300 tl verdi.2 sene bu fiyata çalıştım.
-Yıl 2008 maaşımı 600 tl oldu. ve sigorta yok
-Yıl 2009 ocak ayı maaş 660+ sigorta
-Yıl 2009 ekim ayı bürodan eski patronun olduğu yerden mükellefin az olmasından dolayı ve sabit giderleri amorti edememesinden dolayı ayrıldım. şu an özel şirketteyim. 660+sigorta+yemek bedava (gülmeyin)

arkadaşlar bu bir gerçek muhasebe mesleği artık ayaklar altında adamlar elinden gelse beleş çalıştırcaklar

yok yaa o kadar da değil. Gerçekten bu hangi il. Bu tutarlar çok düşük.
Eğer işi biliyorsan, büroyu bilmem ama şirkette fiyatlar o kadar düşük değil diye biliyorum.
( Bu arada işi bilmek derken sadece kayıt girmek demiyorum, finanstan, personelden, muhasebeden, iş takibinden bahsediyorum.)

Arkadaşlar bi yıl muhasebe bürosunda çalıştım..dört yıldırda şirket muhasebesindeyim..personel ve ssk işlemleri hariç yürütebiliyorum..900-tl maaşım var. staja başlama sınavına hazırlanıyorum ve stajı tamamlayıp inş. belgemi alırsam iş görüşmelerimde 2000 liradan az maaş teklif edenin yüzüne tükürürüm..okumayı gerektirmeyen işlerde çalışan birsürü arkadaşım var..şöförlük yapıp 1200 lira alanda var kasiyerlik yapıp 1000 lira alanda var..ben yıllarımı harcicam, sınavdan sınava canım çıkacak..dünya kadar para harcicam sonra adamın biri bana belgende olsa 1500 lira veririm dicek.. elinsaf elinsaf!! devletin en büyük gelir kaynağı olan vergiler bizim yaptığımız kayıtlar esas alınarak tahsil ediliyo..basit bi iş değil bizimkisi..basit diyenlerin gözüne sokarım ruhsatı aldıktan sonra !!! (kusura bakmayın belki biraz sert oldu ama meslektaşlarımın ve benim çektiğimiz sıkıntılar gözönüne alınırsa az bile)

der vis ' Alıntı:
Arkadaşlar bi yıl muhasebe bürosunda çalıştım..dört yıldırda şirket muhasebesindeyim..personel ve ssk işlemleri hariç yürütebiliyorum..900-tl maaşım var. staja başlama sınavına hazırlanıyorum ve stajı tamamlayıp inş. belgemi alırsam iş görüşmelerimde 2000 liradan az maaş teklif edenin yüzüne tükürürüm..okumayı gerektirmeyen işlerde çalışan birsürü arkadaşım var..şöförlük yapıp 1200 lira alanda var kasiyerlik yapıp 1000 lira alanda var..ben yıllarımı harcicam, sınavdan sınava canım çıkacak..dünya kadar para harcicam sonra adamın biri bana belgende olsa 1500 lira veririm dicek.. elinsaf elinsaf!! devletin en büyük gelir kaynağı olan vergiler bizim yaptığımız kayıtlar esas alınarak tahsil ediliyo..basit bi iş değil bizimkisi..basit diyenlerin gözüne sokarım ruhsatı aldıktan sonra !!! (kusura bakmayın belki biraz sert oldu ama meslektaşlarımın ve benim çektiğimiz sıkıntılar gözönüne alınırsa az bile)

+1 bana göre çok güzel özetlemişsin.Gerçekten işinin hakkını verdiğine inan arkadaşlar,kendi fiyatlarını az çok koymalıdır.Ruhsatı aldıktan sonra hala cüzi rakamlarda çalışmayı aklım almıyor.(İşini gerçekten çok iyi yaptığına inanıp,kendini geliştirmiş olan SMMM'ler)

Ben yaklaşık 5 yıldır çalışıyorum son 1,5 yıldır iş hayatındayım 2 ay önce 1050 tlye çalışıyorum yol masrafım yoktu ordan ayrılmak zorunda kaldım. 1 ay oldu özel bir şirkette işe başladım muhasebe ve idari sorumlu olarak çalışlıyorum stajım temmuz gibi bitecek inşallah ve şuan maaşımı az buluyorum stajıma ara vermemek için idare ediyorum. şuanda yol dahil a.g. inidirimi dahil 1000 tl

acarturk1299 ' Alıntı:
-1998 yılında lise stajında beleşe çalıştım.
-2003 yılında büroda haftalık 5 tl ye çalıştım. Yemeğimi cebimden yedim.düşünün beş tl
-askere gittim geldim yıl 2006. patroncuk 300 tl verdi.2 sene bu fiyata çalıştım.
-Yıl 2008 maaşımı 600 tl oldu. ve sigorta yok
-Yıl 2009 ocak ayı maaş 660+ sigorta
-Yıl 2009 ekim ayı bürodan eski patronun olduğu yerden mükellefin az olmasından dolayı ve sabit giderleri amorti edememesinden dolayı ayrıldım. şu an özel şirketteyim. 660+sigorta+yemek bedava (gülmeyin)

:D heryerde olmasada genelde böyle olduğunu gördüm.. arkadaşa katılıyorum... bahtsız kardeşim inatçı adammışsın... başkası olsa bırakırdı.. ama zaten iş burda başlıyor sabır etmek..(tabi burda smmm belgesi alcaksan sabret) yoksa bu şekilde yapma..

yalnız istisnalarda var bir tanıdık belgesi yok istanbulda marlboro(philip moris) dağıtım firmasında çalışıyor muhasebe müdürüde değil... bir çok smmm den fazla alıyor 4000-5000 tl civarı maaşı var..

zaten o kadrolardakilerin belge pek umurlarında değil...

Belgesi olmayan arkadaşım yabancı bir sigara firmasında 3000 üzeri alıyor bir tanesi yabancı bir içecek firmasında 5000 üzeri alıyor adamlar belgeyi ne yapsın duvaramı assın müşavir olsa yeni büro açsa o kadar para kazanamaz üstüne bağkuru stopajı vergisi hepside cabası. Daha bunu emekliliği var çıkış tazminatı var adamların SSK da maaşıda tam yatıyor ne yapsın belgeyi büroyu

En basitinden eşim hollanda ortaklı bir çağrı merkezinde çalışıyor yemek, yol,ikramiye, ıvır zıvır paraları hariç maaşı temiz 1500 TL eşim 2 yıldır orda çalışıyor birde bana bakıyorum 8 yıllık muhasebeciyim aldığım maaş 1100 TL arada hanım benimle sağlam kafa buluyor bendemi muhasebeci olsam diyor aman sakın diyorum :mad: :mad: :mad: