Ne kadar Maaş Almam Gerekiyor?

Ben Aile ve Eğitim Danışmanı olarak, bir Sosyal Yardımlaşma Derneğinde, İçişleri BAKANLIĞI'NA AİT BİR PROJE YÜRÜTÜYORUM. Projede benim için ayrılan ücret aylık, 2200 Tl.dir. Dernek, siğorta primimi 4gün üzerinden yatırırsa, ayda net olarak elime ne kadar ücret geçer?

Evet sn.keremcem sorduğunuz gibi ileti sahibi ya belirli bir ücret almış bunu doğrulamak istiyor yada sgorta prim gün sayısına göre alması gerekeni soruyor olmalı...
Başlangıç yapalım anladığım şu;
Ortada bir proje var,bu proje de eğitim amaçlı kurulan faaliyet gösteren bir dernek tarafından yürütülüyor.
Sn.ileti sahibi, dernek tarafından yürütülen bu projede "danışman"olarak çalışacak-görev alacak olup,bu hukuki ilişkinin tarafları "dernek"ve "danışman"dır.
Proje ve projenin(maliyet-bütcesi)içinde danışman için ayrılan-tahsis olunan miktar-ücret belirlenmiştir.
Bu noktada iletiye ilişkin ihtimaller;
1-danışman 2.200 tl almayacak-ödenmeyecek(böylesi bir konuda esasen ödenmesi gerekir mi?bilmiyorum...)
2-danışmanın çalıştığı gün-saat süreye bağlı olarak ücret ve primleri ödenecek
3-denildiği üzre,danışman-(sgortalı)nın aylık prime esas gün sayısı tam değil-"önemli ölçüde daha az"(yada çok daha az 4 gün olarak tekabül edecek)ise kısmi süreli çalışma sözkonusu olacağından,alacağı ücret ve prim gün sayısı çalışılan süreye bağlı olacaktır.

Bir kaç farklı cevap çıkabilir,
-4 gün için ayrılan miktar 2200 tl ?
- Aylık brüt ücret 2200tl?

3-denildiği üzre,danışman-(sgortalı)nın aylık prime esas gün sayısı tam değil-"önemli ölçüde daha az"(yada çok daha az 4 gün olarak tekabül edecek)ise kısmi süreli çalışma sözkonusu olacağından,alacağı ücret ve prim gün sayısı çalışılan süreye bağlı olacaktır.

Tabi çıkabilir.
Şayet belirttiğim gibi ise net 2.200tl üzerinden(örneğin aylık sgortalı gün sayısı 4 gün,çalışılan süre de 30 saat olduğunda)net 293,10 tl.alabilecektir.
(aylık saat miktarı x saatlik ücret=alacağı-ödenecek miktar olacağından,ne kadar saat-süre çalışılır ise ücreti ve sgortalı gün sayıs o derecede artacak,taki haftalık çalışma süresi 30 saat tamamlanana-aşıılmayana kadar)

2200TL yi, o iş için düşünülen aylık BRÜT ücret olarak düşünürsek,
4 günlük çalışma karşılığı alınabilecek net ücret in de 276,49TL olacaktır.

Dernek; haftalık çalışma süresi 30 saat-sgortalı gün sayısı 4 gün üzerinden de yatırabilir.
( böyle olursa bu defa x 4 hafta=ayda)