Nevi Değişikliğinde Kurum Kdv Muhtasar

merhaba 25/07/2022 tarihinde tescili olan bir firmamız limited şirketinden a.ş ye dönüşmüştür. bu nevi değişikliği ile ilgili kurumlar beyannamesi kdv muhtasar geçici vergi beyannamelerini nasıl bildirmemiz gerekiyor nevi değişikliği yapan üstadlarım varsa yardımcı olabilirmi

Bizzahati yapmadım ama bildiğim kadarıyla tescil tarihine kadar olan faturalar,bordro günü(muhtasar,sgk), ltd tarafında beyan ediliyor,hepsi bitince kurumlar beyannameside yine tescil tarihine aralığında veriliyor misal 01.01.2022-15.07.2022 gibi kalanlar a.ş ile veriliyor ha keza 2022 nin kalan kurumlar beyanıda normal döneminde yapılıyor.bizzat yapan arkadaşlar daha net açıklayabilir.katkı vermek istedim.bu arada nevi değişikliği dilekçesini sgk ya vermeyi unutmayın ciddi cezası var.

Bizzahati yapmadım ama bildiğim kadarıyla tescil tarihine kadar olan faturalar,bordro günü(muhtasar,sgk), ltd tarafında beyan ediliyor,hepsi bitince kurumlar beyannameside yine tescil tarihine aralığında veriliyor misal 01.01.2022-15.07.2022 gibi kalanlar a.ş ile veriliyor ha keza 2022 nin kalan kurumlar beyanıda normal döneminde yapılıyor.bizzat yapan arkadaşlar daha net açıklayabilir.katkı vermek istedim.bu arada nevi değişikliği dilekçesini sgk ya vermeyi unutmayın ciddi cezası var.
teşekkür ederim öncelikle cevabınız için yanlız 2022 nin kalan kurumlar beyanı normal döneminde yapılıyor demişsiniz zaten kıst dönem beyanname verildikten sonra ltd ştine ait kurumlar beyanı verilmemesi lazım diye biliyorum tescil tarihinden sonrası a.ş olarak beyan edilecek yanlışmı biliyorum acaba

şöyle ifade edeyim karışık anlattım sanırım.örneğin 16 temmuz da tescil oldu nevi değişikliği,
01.01.2022-16.07.2022 ltd için son geçicisi ve kıst kurumlar verilecek.temmuz ayı beyannameleri 16.07.2022 kısmına tekabül edenler ltd den verilecek.
17.07.2022 den 31.07 için kdv muhtasarlar a.ş den verilecek. 17.07.-31.12.2022 arası kurumlar normal beyan döneminde olacak.

Merhaba, 26.12.2022 tarihinde büyük deftere tabi şahıs firmasından Ltd. şirkete nevi değişikliği yapan firma için (şahıs firması) için B formu vermek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Sadece Tür değiştiren Ltd. şirket adına vermem yeterli olur mu.? Sonrasında sıkıntı yaşamamak adına mullakta kaldım. Yardımcı olurmusunuz....?

Beyanname Kontrolleri Sırasında Alınan Mesajlar
blck.gif
***************** TC kimlik numaralı mükellef 12/2022-12/2022 döneminde ************ vergi dairesinde 5015 vergisinden mükellef değildir.

Merhaba, 26.12.2022 tarihinde büyük deftere tabi şahıs firmasından Ltd. şirkete nevi değişikliği yapan firma için (şahıs firması) için B formu vermek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum. Sadece Tür değiştiren Ltd. şirket adına vermem yeterli olur mu.? Sonrasında sıkıntı yaşamamak adına mullakta kaldım. Yardımcı olurmusunuz....?

blck.gif
***************** TC kimlik numaralı mükellef 12/2022-12/2022 döneminde ************ vergi dairesinde

blck.gif
***************** TC kimlik numaralı mükellef 12/2022-12/2022 döneminde ************ vergi dairesinde 5015 vergisinden mükellef değildir.

blck.gif
bende geçen aylarda yaptım ama ba bs konusu nda sıkıntı yaşamadım sistemsel bir sıkıntıdır büyük ihtimalle

bende geçen aylarda yaptım ama ba bs konusu nda sıkıntı yaşamadım sistemsel bir sıkıntıdır büyük ihtimalle
Merhaba cevabınız için teşekkürler. Sorunun mükellefin kişisel durumunda ötürü olduğu anlaşıldı. Mükellef tür değiştiren ferdi işletmesini kendi adına başka bir vergi dairesi alanında açtığından bildirimler o vergi dairesine verilmiştir.