zirve

Noter Harçları Olmadan Şirket Kuruluşu

Day-Dream

Tanınmış Üye
Üyelik
16 Ağu 2012
Mesajlar
1,706
Konum
İstanbul
Arkadaşlar son değişikliklerden sonra hiç kurdunuz mu ?
Teşekkür ederim

Defter Tasdik Harçlarında Yeni Düzenleme Yapıldı

29847 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 77 Seri Nolu Harçlar Kanunu Genel Tebliği ile Noterler ve Ticaret Sicil Müdürlükleri tarafından tasdiki yapılan Kanuni Defterlerden alınan harçlarda değişiklikler yapıldı

77 Seri Nolu Harçlar Kanunu Genel Tebliği‘nin 2 Madde Yasal Düzenlemeler bölümündeki 37. maddenin b bendi uyarınca YENİ KURULUŞLARDA (SERMAYE ŞİRKETLERİ DAHİL) DEFTER TASDİK HARÇLARI ALINMAYACAKTIR
 

SinanN

Katkı Sunan Üye
Üyelik
29 Ara 2005
Mesajlar
152
Konum
İstanbul
Sayın dream

Evet kalkmıştır Sadece kuruluşlarda almıyorlar .. normal sene sonu defter tasdiklerinde alıyorlar..
Ben geçen ay yeni Anonim şirket kurdum ödediğim 6 defter tasdik parası 130 TL tuttu..
 
Üst