Noterden Araç Satışı 20 Yıl Önce

20 yıl önce araç satın almışdım noterde satış yapmışdık daha sonra trafikden üzerimize geçiremedik hacizli çıkmışdı bende aracı geri teslim ettim sahsım oyıllarda vergi mükellefiyim araç hiç kullanmadan karşı tarafa teslim ettim karşı taraf araçı kullanarak devam etti muhtemelen araç üzerinden fatura keserek nakliyecilik yaptı şimdi bana borç çıkıyor nasıl bir yol izlemem lazım

sayın cevdet10, başınıza gelen bu olay biraz sıkıntılı bir durum
ama çözülmeyecek bir durum değil. aşağıdaki evrakları tamamladıktan sonra bir dilekçe eşliğinde, nakil vasıtalar müdürlüğüne ve mükellefiyetinizin olduğu vergi dairesine başvurun.
muhtemelen vergi dairesinde ve nakil vasıtalarda aracın sizin yaptığınız satıştan sonraki kayıtları bulunmuyor. bu yüzden araç hala sizin gözüktüğü için çıkan borçlar size yansıtılıyor ( araç sahibini plakadan buldukları için)
siz aşağıdaki evraklar ile nakil vasitalara ve vergi dairesine gidin.

aracı ilk aldığınızı noter satış kararı
aracı sattığınız noter satış kararı
durumunuzu ve isteminizi anlatan bir dilekçe yazın

unutmayalım ki, yaşı 20'nin üstünde olan araçlar trafikten men ediliyor, bu durumuda gözardı etmeyin derim.

Araç satışı yapıldıkdan sonra araçı üzerimize geçiremedik dolayısıyla araçı satan karşı tarafdaki şahıs dan paramızı geri aldık araç benim üzerime trafikden hacizli çıktıgı için alamadık maliye ye araç satış faturası vermedik fatura iptal oldu 2003 yılında da vergi affında tüm borçlarımı taksitle yapılandırdım 2013 nisan ayında gibden mesaj aldım olay bu şekşlde arkadaşlar yardımlarınız için teşekkürler

Noterden araç bana satıldı trafikden hacizli çıktıgı için trafikden üzerimize geçiremedik

sayın cevdet10, başınıza gelen bu olay biraz sıkıntılı bir durum
ama çözülmeyecek bir durum değil. aşağıdaki evrakları tamamladıktan sonra bir dilekçe eşliğinde, nakil vasıtalar müdürlüğüne ve mükellefiyetinizin olduğu vergi dairesine başvurun.
muhtemelen vergi dairesinde ve nakil vasıtalarda aracın sizin yaptığınız satıştan sonraki kayıtları bulunmuyor. bu yüzden araç hala sizin gözüktüğü için çıkan borçlar size yansıtılıyor ( araç sahibini plakadan buldukları için)
siz aşağıdaki evraklar ile nakil vasitalara ve vergi dairesine gidin.

aracı ilk aldığınızı noter satış kararı
aracı sattığınız noter satış kararı
durumunuzu ve isteminizi anlatan bir dilekçe yazın

araç noter satışı elimde yok
araç trafikden benim adıma kayıt olmadı hacizli çıktıgı için
araçı bana satan kişiye geri iade ederek paramı geri aldım (noterden satış iptali yapılmadı)
araç bana satan kişi tarafında kullanılmaya devam etti