fonradar

Noterden İstifa Sonrası İhbar Süresini Çalışmak Gerekir mi ?

öncelikle merhaba arkadaşlar,pazartesi noter aracılığıyla istifa etmeyi düşünüyorum yaklaşık 4 hafta ihbar süresi olacak sanırım 10 aydır çalışıyorum,bu süreyi çalışmak zorundamıyım? ben noterden istifamı verip ayrılmak istiyorum.ilginiz için şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:
İşten ayrılma sebebiniz, çalışanın sözleşmeyi derhal sonlandırmasına imkan tanıyacak bir sebep değilse, örneğin bir başka işte çalışmaya başlayacak olmak veya şehir değiştirecek olmak gibi bir sebepse,
bildirimi noterden yapmış olmanızın herhangi bir etkisi olmayacaktır ihbar süresi bakımından, ihbar süresini çalışmanız yasal zorunluluktur, aksi durumda işverenin ihbar tazminatı talep hakkı doğar.

İşten ayrılma sebebiniz, çalışanın sözleşmeyi derhal sonlandırmasına imkan tanıyacak bir sebep değilse, örneğin bir başka işte çalışmaya başlayacak olmak veya şehir değiştirecek olmak gibi bir sebepse,
bildirimi noterden yapmış olmanızın herhangi bir etkisi olmayacaktır ihbar süresi bakımından, ihbar süresini çalışmanız yasal zorunluluktur, aksi durumda işverenin ihbar tazminatı talep hakkı doğar.

ben hastanede çalışıyorum 3 gün ard arda nöbet yazılıyor gereğinden fazla bu bi sebep olabilir mi? (nöbet listesinin fotokopisi elimde mevcut) ve hastane içinde doktorla sürekli söz dalaşı yaşanıyor.moralim bozuluyor çalışmak istemiyorum

Son düzenleme:
Nöbet dediğiniz günlerdeki çalışma süreleri , sonrasındaki dinlenme süreleri...
Muhtemelen haklı sebep olmayacaktır diye düşünüyorum

Nöbet dediğiniz günlerdeki çalışma süreleri , sonrasındaki dinlenme süreleri...
Muhtemelen haklı sebep olmayacaktır diye düşünüyorum

ben hastaneyle anlaştıgımda ayrı ekip olarak başladık, hastanede çalışıyo göstermek amacıyla hastane asgari ücret yatırıyor,geriye kalanı doktor yatırıyor ayrı banka hesabından, normal olarak hastaneden asgari ücret yattıgı için sigortayada asgari ücret yatıyo.ilk başta doktorla anlaştıgımda garanti emeklilik açıp oraya benim adıma yatıracaktı 10 ay oldu hala yatırmaya başlamadı ? bu yazılı belge halinde değil ama sigortayı karşılaması amacıyla emeklilik hesabı açacaktı sözel olarak anlaştık.ikincisi doktorla tartışıyorum her zman huzursuzluk diyelim bu nedenle haklı olamazmıyım acaba

Durumu ispat edebiliyorsanız

Noter ya da iadeli taahütlü posta ile İş kanunu 24/II-a maddesine göre tek taraflı fesih yaptığınızı belirtip hemen işi bırakın.