fonradar

Noterden itibaren ihtar süreci nelerdir

MERHABALAR ben uzun zamandır çalıştığım işyerinde sigorta yapmasını istedim ve işyeri sigorta parasını kazandığın paradan düşerim dedi aldığım para ortalama 2200 - 2400 arası değişiyor beni asgari ücretden çalışıyor olarak gösterceğini ve benden iki ay 250 üçüncü ay stopajlarla birlikte 350 tl keseceğini söyledi ve bende kabul ettim şimdi 08/08/2010 dan beri sigortalı idim aradan 8 ay geçti ve 1 nisan 2011 de hiçbir gerekçe göstermeden aşağılayıcı bir şekilde beni işten çıkardı.

ve sgk yı aradım başıma gelenleri anlattım ama telefonum kesildi sgk görevlisi önce notere gidip ihtar çekmemi ve tazminatımı istemem gerektiğini söylemişti ama ben notere gittiğimde ne yazdıracağımı ve noterden sonra hangi yolları izleyeceğimi bilmiyorum bu konuda bana sırası ile yol gösterebilirmisiniz.
Mesela benim istemem gereken tazminat ve diğer haklarım nelerdir.

Hizmet dökümümde 796.50 tl maaşım görünüyor bu duruma göre ben ne kadar tazminat alırım. Teşekkür ederim şimdiden

Ynt: Noterden itibaren ihtar süreci nelerdir

Çok şeyler yazılabilir...

En sağlıklı olanı Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığıyla görüşmektir. Telefonla değil yüzyüze

1. adım bu

2. adımı onlar size söyleyecektir.

Ynt: Noterden itibaren ihtar süreci nelerdir

İşyerinde çalışmaya başlama tarihiniz?
Çalıştığınız süreyi ıspatlama şansınız?
Aldığınız ücreti ıspatlama şansınız?
SGK primlerinizin sizden kesilerek ödendiğini ıspatlama şansınız ?
Bu sorulara yanıtınız olumlu yönde ise, Bölge çalışma müdürlüğüne şikayet + İş mahkemesinde dava açabilirsiniz ödenmeyen SGK primleriniz , ihbar ve varsa kıdem tazminatınız için.