Odanın kursları hakkında

merhaba arkadaşlar bende bazı sebeplerden dolayı odanın kursuna gidip stajımı kısaltmak istiyorum ama odanın ders planınını inceledim ve kararsız kaldım

Finansal Muhasebe 27
İş Hukuku SSK Bağ-Kur Mev. 12
Vergi Mevzuatı 30
Ticaret Hukuku 13
Maliyet Muhasebesi 27
İdari Yargı Hukuku 6
Finansal Tablolar Analizi 15
Muhasebe Denetimi 21
Temel Hukuk ve Borçlar Hukuku 12
Meslek Hukuku 15
E Ğ İ T İ M İ Ç E R İ Ğ İ
Toplam: 178 SAAT

43 saat hukuk 12 saat -iş hukuku, yargı hukuku- 6 saat,12 saat temel hukuk 13 saat ticaret hukuku

toplam 178 saatlik bir egitimde 43 saati hukuka ayırmak ne kadar dogru daha önemli dersler varken maliyet muhasebesi bile 27 saat

kursa giden arkadaslar kurs hakkındaki bilgilerinizi yorumlarınızı paylasabilirmisiniz

tesekkürler

Ynt: Odanın kursları hakkında

stajı kısaltmak içinse tamam ancak sınava yönelikse özel kurslar daha iyi derim

bencede hiçbir faydası yok tek stajın kısalıyor o kadar.zaten belli bi saati tamamladıktan sonra sınıflarda kimse kalmıyor.

bilge dershanesindeyim,

bizde meslek hukuku dışındaki bütün dersler 26 saat , meslek hukuku 20 saat.
( hukuklar 1 grup altında birleşik )

+12 saat deneme sınavları
=188 saat

+ etüdler olacamış ama onunla ilgili henüz bilgi verilmedi

hayatımda yaşadığım pişmanlıklardan biride odanın kursuna gitmek oldu sakın gitme derim.hiçbir artısı yok

odanın kursu...

süperdir ..

kdv kurumlar gelir vergisi yarım günde anlatırlar ..

sonra gidersin taksimde gezersin gerçekten iyidir ..

Kesinlikle gitme derim...
Stajını kısaltırım diye tekrar sınavlara girmek zorunda kalırsın... Tecrübeyle sabittir.

göknur2815 ' Alıntı:
merhaba arkadaşlar bende bazı sebeplerden dolayı odanın kursuna gidip stajımı kısaltmak istiyorum ama odanın ders planınını inceledim ve kararsız kaldım

Finansal Muhasebe 27
İş Hukuku SSK Bağ-Kur Mev. 12
Vergi Mevzuatı 30
Ticaret Hukuku 13
Maliyet Muhasebesi 27
İdari Yargı Hukuku 6
Finansal Tablolar Analizi 15
Muhasebe Denetimi 21
Temel Hukuk ve Borçlar Hukuku 12
Meslek Hukuku 15
E Ğ İ T İ M İ Ç E R İ Ğ İ
Toplam: 178 SAAT

43 saat hukuk 12 saat -iş hukuku, yargı hukuku- 6 saat,12 saat temel hukuk 13 saat ticaret hukuku

toplam 178 saatlik bir egitimde 43 saati hukuka ayırmak ne kadar dogru daha önemli dersler varken maliyet muhasebesi bile 27 saat

kursa giden arkadaslar kurs hakkındaki bilgilerinizi yorumlarınızı paylasabilirmisiniz

tesekkürler
hangi oda olduğunu yazarsan daha iyi fikir edinebilirsin

mesela Ankara odası çok iyiydi ben gittiğimde

mrc nickli arkadaşa katılıyorum. il il farklılıklar gösterebilir. bursa odasının kursuna katıldım, şuan 2 ders için sonuç bekliyorum, tekrar sınava hazırlanacak olsam yine Bursa odasının kursunu tercih ederim saygılarımla

istanbul tesmer den bahsettim ama bize tam 3 ay kazandırıyor fiyatı da 1155 lira az para degil kararsız kaldım

göknur2815 ' Alıntı:
istanbul tesmer den bahsettim ama bize tam 3 ay kazandırıyor fiyatı da 1155 lira az para degil kararsız kaldım

3 ay kazandırıyor diye odanın kursuna gitme,ben yaptım o hatayı.. dersin başında ders notu diye kitaplar verdiler 3 tane onun haricinde özet not vs.şurlardan gelir dikkatli olun diye uyarmalar yoktu. oda da verilen seminerden farkı yok derslerin

insanın bazen 3 ay öne almasaydım dediği zamanlar oluyor:)

bu söyledikleriniz odadan odaya değişiyor hatta hocadan hocaya bile değişiyor. ben odanın kursuna gittim stajı kısallttım ve mesela maliyet ve hukuk hocası iyiydi. denetim hocası kötüydü. diğer hocalar orta halli. odanın kurslarında mutlaka bir eksiklik oluyor özel kursa gitmediğim için bilmiyorum orda da böyle hocadan hocaya değişen durumlar varmıdır?

Bence odanın kurslarına gitmemek gitmekten daha hayırlı. 3 ay kısaltmanın da bence bir faydası yok. Hocalar çoğunlukla meslek mensubu SMMM'ler oluyor. Akademisyenler gibi birikim ve anlatım teknikleri de olmadığı için hiç bir faydası olmuyor. Bana göre oda kursları tamamen para tuzağıdır. Gitmenizi önermem.

Ben sadece bir hocadan memnun kalmamıştım, diğerleri gayet iyiydi. Hepsi de akademisyendi, meslek hukukuna gelen oda yetkilisi haricinde. Ancak sınavı kazanıp kazanmamak sadece hocalarla ilgili değil, yani sınav kötü geçince hocanın kötü olduğu kanısına varmıyorum.

kurs saatini doldurmak yeterliymiş kaç saat gitmek gerekiyor ben hukuk derslerine gitmek istemiyorum 43 saat hukuk cok

arkadaslar dehanın kursları hakkında ne düşünüyorsunuz

göknur2815 ' Alıntı:
kurs saatini doldurmak yeterliymiş kaç saat gitmek gerekiyor ben hukuk derslerine gitmek istemiyorum 43 saat hukuk cok
110 saat katılman yeterli

Odanın kurslarını ben de önermiyorum.
Ne yazık ki işsizlik boşluğum için gittim. yani kısalma da olmadı :) ancak keşke gitmeseymişim.
boşuna vakit kaybıydı... Sanki hocalar seminer veriyor. Ders havası bile yok...
Dahası verilen kitap şeklindeki notların üzerinde staja başlama ve bitirme yazıyor. Sanki aynı tarz sınavmış gibi. Üstelik yanlış hatırlamıyorsam Kitaplarda Türk Vergi Sistemi yok.

Maliyetten tek ders kursa gittim Dehaya... Eskiden anlatıldığı kadar değil artık bence...
Herşey sizde başlayıp bitiyor... Bana birşey katmadı kurs. zamanım kayboldu. İyi kaynaklarla pekala evde, çay bahçesinde bile hazırlanır insan...