Odaya verilen sgk hizmet listeleri hk.

yeterlilik sınavına ağustosta başvurdum.Ağustos ayı itibariyle kasım ayına kadar her ay odaya gidip hizmet listemi vermem gerekiyomuş. Açıkcası her ay elime bir adet A4 sayfası alıp utana sıkıla müdürümden izin alıp birde üstüne onca yolu tepip gidip gelmek pek işime gelmiyor. Stajını önceki dönemlerde bitiren arkadaşlar nasıl bir taktik uyguladılar merak ediyorum yardımcı olursanız sevinirim :/

Ynt: odaya verilen sgk hizmet listeleri

Her ay da nereden çıktı bilmiyorum takip etmedim. Biz 4 aylık dönemlerde veriyorduk. hatta 5 6 ay sonra versende bir şey olmuyor. Dosyayı inceleyip eksik diyip yine o belgeyi istiyorlar.

Odaya ne verdiysen bir kopyasını mutlaka bir klasörde tut. Bildiğim kadarıyla da aylık değil 4 ayda bir teslim gerekiyor.

Ynt: Odaya verilen sgk hizmet listeleri hk.

staj süresince dediğiniz gibi 4 ayda bir götürmek yeterli ama smmm sınavına başvurduktan sonra her ay getirmemiz istendi hizmet listelerini bende işte hepsini kasım da götürsem sorun olurmu diye merak etmekteyim telefonla sordum odaya nemrut bir kadın car car bağırarak getirceksin dedi :/

Stajınız bitti mi? Stajınız bittikten sonra mı sizden döküm istiyorlar? sınava başvurmanızdan stajınızın bittiğini anladım. Stajı bitmiş kişiden ne döküm istemesiymiş bu anlamadım doğrusu

bu ay bitiyor stajım.taahhütname imzalatıyorlar sınav listeleri açıklanana kadar çalışıcağımıza dair ve o süre zarfındaki hizmet listelerini istiyorlar :/

1 2 aylık süre için dediğiniz doğru olabilir evet istiyorlardı yanlış anımsamıyorsam.

aralıkta basvurdum taahhütname imzaladım
ve aralık ayını gittim ocakta vedim
ocak ve subat aylarını vermedim
zira o dönem onları ilgilendirmez
benim stajım 01.01.2008 de başladı 2 yıl 720 gün 31.12.2009'da bitti.
sınava kadar ssk'lı olma mecburiyetim yok.
ister otururum evde ister calısırım.
başka konuda da yazdım bunu
oda da tartışmasını bile yaşadım
ssk da tek eksik günüm yoksa 721.günü benden isteyemezler ki sınav lsitesinde adım açıklandı
ve sınava girdim.

istemiyorum her ay gitmek odaya sanırım sizin dediğiniz gibi sadece onları ilgilendiren eylül ayı bildirgesini götürücem. Anlamıyorum yani sgk nın internet sitesine girip bakmak nekadar zor olabilir bir memurun işide o olsun :/

hakları olmayan süreyi isteyemezler.
benim tavrım bu yönde oldu ben bi sorun yaşamadım.
zira stajım bittikten 4 gün sonrada işten ayrıldım :)

yok ayrılamam ben öle.tırsıyorum odadan çünkü :(