Ödeme Kaydedici Cihaz

bir musterime 7 ay once sube actik yazar kasa almadik simdi vergi dairesine parekende satisa basladik diye basvueru yapicam. 30 gun icinde almamakla 7 ay gec almak arasinda fark varmi ceza acisindan

Şb açılışı yaptığınızda perakende satışınızın olmadığını tüm satışlarınızın ft sınırı üzerinde olduğunu bildirmiş miydiniz?

Şb açılışı yaptığınızda perakende satışınızın olmadığını tüm satışlarınızın ft sınırı üzerinde olduğunu bildirmiş miydiniz?

Hayir boyle bildirim yapmadik tutanakta yedek parça satisi yapildigi belirtilmisti ben bi kac defa almaliyiz diye hatirlattim sonra benimde aklimdan cikti

Vergi Dairesi tarafından tutulan yoklama fişinde Perakende veya Toptan Satış ibaresi geçiyor mu? Sadece toptan satış ibaresi var ise; vergi dairesine toptan satış haricinde perakende satışa da başladığınızı belirten bir dilekçe verebilirsiniz. Geçmişte benimde başıma geldi. Dilekçede bildirmedik ama yoklama fişinde sadece Toptan Satış yapılacağını yazdırdık, mükellef 5 ay sonra ÖKC almak istediğinde yoklama fişinin fotokopisi ile ceza almadan izin yazısı aldık.

Son düzenleme:
Resen acilis yapildi tutanakta ise toptan ve parekende ayrimi yapilmamisti yedek parca ve servis hizmeti yani tamir ile istigal edildigi belirtilmis

Resen Açılan bir mükellefin benim gözümde değeri 0 dır. 7 ay kaçak çalış ye devletin otundan sütünden yararlan sonra ökc cezası yermiyiz.Yok bi kere kul hakkı yenmiş ceza yeseniz ne olur...

Dogru soyluyorsunuz biz de alet oluyoruz boyle durumlara elimizden geldigince uyariyoruz. Ben sadece musteriye net bi cevap verebilmek icin sormustum.